wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-20| Geodezja, Przetargi

Kto pozyska dane przestrzenne dla Centralnego Portu Komunikacyjnego?

W przetargu firmy Centralny Port Komunikacyjny na świadczenie usług konsultanta wsparcia technicznego w zakresie realizacji badań przestrzennych terenu i badań podłoża gruntowego wpłynęła jedna oferta.


Kto pozyska dane przestrzenne dla Centralnego Portu Komunikacyjnego?

Złożyła ją firma Multiconsult Polska. Wartość jej propozycji wyniosła 36,8 mln zł, czyli o ponad 400 tys. zł więcej, niż przygotował na ten cel zamawiający.

W ramach zamówienia wykonawca ma przeprowadzić szereg czynności pozwalających na pozyskanie niezbędnych danych projektowych, analiz, raportów itp. oraz, jeżeli zajdzie taka potrzeba, uzgodnień, zgód i decyzji administracyjnych w zakresie badań przestrzennych oraz badań podłoża gruntowego. Obszarem prac będzie oczywiście teren pod przyszłą budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie na zachód od Warszawy.

W przedmiocie przetargu nie brak elementów geodezyjnych i kartograficznych. Do obowiązków wykonawcy będzie bowiem należało m.in. pozyskanie mapy zasadniczej i ewidencyjnej oraz baz BDOT10k i GESUT. Opcjonalnie wykonane zostaną także naloty fotogrametryczne (celem pozyskania ortofotomapy i chmury punktów z lotniczego skaningu) i klasyfikacja bonitacyjna. Celem zamówienia jest też wykonanie mapy do celów projektowych, inwentaryzacja zieleni oraz obiektów i materiałów niebezpiecznych, a także kartowanie hydrologiczne i geologiczne. Częścią przetargu jest ponadto inwentaryzacja sieci uzbrojenia podziemnego i naziemnego wraz z oceną ich stanu, potwierdzeniem lokalizacji w podłożu lub przestrzeni, ustalenie gestorów wraz z wykonaniem modelu 3D.

Zebrane dane i analizy mają posłużyć do sporządzenia master planu oraz w pracach przedprojektowych związanych z budową CPK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wykonawca MULTICONSULT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne (7112Z) JEST WYKONAWCĄ PRACY GEODEZYJNEJ.
 3 
odpowiedz zgłoś
Nasz język A co to jest "powstanie master planu"? Czy to jakaś nowomowa? Chyba takiego zargonu ani w dokumentach ani w publikacji internetowej być nie powinno...
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Nasz język Rozumiem, że nie używasz też takich przejawów nowomowy jak: GNSS, GPS, UAV, dron myszka czy komputer...
odpowiedz zgłoś
Gusstawie Tam jest potrzebna mapa do celów projektowych, a nie ma kopia wióru zasadniczego i potwierdzona lokalizacja sieci uzbrojenia terenu, a nie baza GESHIT.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Gusstawie Czytamy "Do obowiązków wykonawcy będzie bowiem należało m.in. pozyskanie mapy zasadniczej i ewidencyjnej oraz baz BDOT10k i GESUT"
odpowiedz zgłoś
Dane już pozyskane Dane geodezyjne z powiatów CPK pozyskało za darmo
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Dane już pozyskane Spółka z o.o. pozyskała dane za darmo ? A na jakiej podstawie prawnej ?
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dane już pozyskane Zapisali sobie to w przepisach o CPK
zgłoś
odp: Dane już pozyskane z kolejowych ośrodków już dostali mapy za darmo, a i z klauzulami mdcp też już są pewnie dogadani
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS