wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-06| Geodezja, Prawo

Petycja ws. kar dla GGK wysłana do prezesa UODO

Zakończono już zbieranie podpisów pod petycją do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawie wycofania kar nałożonych na głównego geodetę kraju. Dokument został właśnie wysłany do UODO – informuje organizator akcji.


Petycja ws. kar dla GGK wysłana do prezesa UODO

Pod petycją zebrano łącznie 173 podpisy. Jej autorem jest geodeta z Polic Paweł Myłka. Jak podkreśla w jej treści, nie chce rozstrzygać meritum sporu między prezesem UODO a GGK, ale w jego ocenie nie powinien być on rozwiązywany w ten sposób. „W moich oczach wszystkie te osoby powinny ze sobą współpracować przy rozwiązywaniu takich problemów, a sprawy sporne załatwiać w oparciu o merytoryczną rozmowę. Rozmowę popartą szeregiem argumentów, mającą jednocześnie na uwadze dobro społeczne i interes obywateli. Jednak w wypadku sporu o numery ksiąg wieczystych o merytorycznej rozmowie raczej mowy być nie może” – czytamy w petycji.

Przypomnijmy, że pierwsza kara (w wysokości 100 tys. zł) została nałożona na GGK w lipcu za rzekome utrudnianie kontrolerom UODO działań kontrolnych dotyczących udostępniania numerów ksiąg wieczystych na Geoportalu. Decyzja o drugiej karze (w tej samej wysokości) została podjęta pod koniec sierpnia. Dotyczy ona już meritum tej kontroli, a więc udostępniania numerów KW bez podstawy prawnej, co zdaniem prezesa UODO łamie unijne rozporządzenie RODO. Główny geodeta kraju odwołał się od obu tych decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wychodzi na to, że urząd urzędowi ma zapłacić karę. Jako, że urząd nie ma swoich pieniędzy, tylko od podatników to w zasadzie my wszyscy płacimy karę. A gdyby tak urzędnicy odpowiadali swoim majątkiem za swoje błędne decyzje to byłoby wszystko w porządku i zastanawialiby się dwa razy nad tym co robią. Nagrody chętnie pobierają, chociaż nie pracują ponad stan, więc za t.zw. skuchy również powinni ponosić odpowiedzialność finansową.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@ Wróbelki ćwierkają, że podpisów jest 174 a to istotna różnica w 38 mln kraju. Należy dodać, że ca. 37999827 obywateli (potencjalnych dojnych krów do utrzymywania wygodnego życia geoinformatyków) się nie podpisało.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe, ile podpisów miałaby petycja popierającą nalozenie tych kar. ????
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Ciekawe, Łatwo sprawdzić wystarczy takową napisać.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
To znaczy że w GUGiKu "pracują" tylko 173 osoby?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Wazelina Ciekawe czy i komu zaszkodzi ta wazelina?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Wazelina Towarzyszu Stalin rakieta gotowa do startu, oto lista zasłużonych przy pracy towarzyszy. A co będzie towarzyszu Stalin jak rakieta nie wystartuje ? To towarzyszu Beria listę już macie....
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
173 osoby, niesamowite poparcie. Miala być bomba, jest kapiszon.
 2 
 15 
odpowiedz zgłoś
odp: Aż to już więcej głosów ma petycja do TVP ws. "Korony Królów" albo o budowie trybuny na stadionie KS Rzepiennik Strzyżewski
 2 
 10 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS