wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-08| Geodezja, GIS, Software

OPEGIEKA ułatwia pobieranie danych o działkach przez FME

Firma OPEGIEKA z Elbląga opublikowała na FME Hub narzędzie umożliwiające pobieranie za pomocą oprogramowania FME danych z usługi lokalizacji działek katastralnych (ULDK).


OPEGIEKA ułatwia pobieranie danych o działkach przez FME

Jak wyjaśnia spółka, dzięki skutecznemu zastosowaniu transformera ULDKdownloader można znacząco usprawnić pobieranie danych z ULDK – cała operacja sprowadza się do kilku prostych kroków.

Pobieranie z wykorzystaniem identyfikatora działki

W pierwszym przypadku do zlokalizowania działki ewidencyjnej użytkownik wykorzystuje jej identyfikator. Po przypisaniu atrybutu zawierającego identyfikator do pola parcelID aplikacja wyśle zapytanie i zwróci właściwe rezultaty.

Pobieranie danych z wykorzystaniem współrzędnych punktu

Ten wariant zakłada odpytanie ULDK zgodnie z wprowadzonym obiektem punktowym dla danej lokalizacji. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ dane o lokalizacji danego punktu możemy uzyskać z dowolnej, ogólnodostępnej aplikacji – wyjaśnia OPEGIEKA. Wyniki zapytania zostaną zwrócone przez port Output. Jest on odpowiedzialny za przesłanie geometrii działek ewidencyjnych ze wszystkimi atrybutami, dla których udało się pozyskać dane. Co więcej, w przypadku, kiedy wprowadzone dane będą błędne lub zapytanie nie zwróci żadnego rezultatu, aplikacja poinformuje przez port Failed o wszystkich niewłaściwych rekordach, uwzględniając opis przyczyny niepowodzenia.

Czym jest ULDK?

Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych jest systemem stworzonym przez GUGiK, który umożliwia użytkownikom zlokalizowanie wybranych działek ewidencyjnych na podstawie ich identyfikatora oraz informacji zgromadzonych w powiatowych bazach EGiB. W przypadku pomyślnej lokalizacji działki użytkownik uzyskuje jej geometrię w standardzie WKB, który jest kompatybilny z większością systemów służących do obsługi danych przestrzennych.

Źródło: OPEGIEKA, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS