wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-04| Geodezja, Prawo

Powstała petycja o wycofanie kar UODO dla GGK. Pod nią już ponad 100 podpisów

W internecie udostępniono petycję do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ws. wycofania nałożonych na GGK kar opiewających w sumie na 200 tys. zł.


Powstała petycja o wycofanie kar UODO dla GGK. Pod nią już ponad 100 podpisów

Przypomnijmy, że pierwsza kara została nałożona w lipcu za rzekome utrudnianie kontrolerom UODO działań kontrolnych dotyczących udostępniania numerów ksiąg wieczystych na Geoportalu. Decyzja o drugiej karze została podjęta pod koniec sierpnia. Dotyczy ona już meritum tej kontroli, a więc udostępniania numerów KW bez podstawy prawnej, co zdaniem prezesa UODO łamie unijne rozporządzenie RODO. Główny geodeta kraju odwołał się od obu tych decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Autorem petycji w sprawie wycofania kar jest geodeta z Polic Paweł Myłka. Jak podkreśla w jej treści, nie chce rozstrzygać meritum tego sporu, ale w jego ocenie nie powinien być on rozwiązywany w ten sposób. „W moich oczach wszystkie te osoby powinny ze sobą współpracować przy rozwiązywaniu takich problemów, a sprawy sporne załatwiać w oparciu o merytoryczną rozmowę. Rozmowę popartą szeregiem argumentów, mającą jednocześnie na uwadze dobro społeczne i interes obywateli. Jednak w wypadku sporu o numery ksiąg wieczystych o merytorycznej rozmowie raczej mowy być nie może” – czytamy w petycji.

W momencie pisania tego artykułu pod petycją zebrano 103 podpisy.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy będzie jakiś komentarz redakcji do tych 173 podpisów po 3 tygodniach ?
odpowiedz zgłoś
Chciałem pogratulować GGK wyniku petycji. Całe 163 osoby zdecydowały się ją podpisać w tym kilka z GUGiK. Wzruszający obraz poparcia GGK w oczach społeczeństwa na pewno wpłynie na pozytywny wizerunek w oczach nadzorującej minister. Teraz kolejny popis elokwencji w jakimś niszowym portalu z tymi samymi opowieściami za które otrzymał karę. Ciekawe czy płatny z kasy GUGiK jako działania promocyjne ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Chciałem dziwne, ja widzę 164
odpowiedz zgłoś
Do Tancerz konferencyjny Ci którzy są w sprawę w taki czy inny sposób zaplątani bo pracują w gugik, bo ggk jest ich szefem, bo jest udziałowcem firmy w której są w zarządzie, bo ich nadzoruje jako organ administracji gik, bo ich o to prosił lub im kazał - nie powinni dla dobra tej akcji brać w niej udziału. To kwestia przyzwoitości i pewnych standardów, których niestety w Polsce każdego dnia ubywa. Czy to takie trudne do pojęcia ?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Do Tancerz konferencyjny Tak, nie powinni w taki sposob, ale cóż ? Koleżanka pracuje na codzień z ggk - patrze widzę jej nazwisko, za chwilę druga :( dziewczyny dlaczego !!!! Jak to wygląda słabo :( możecie mieć dowolne poglądy na ten temat ale po co w taki sposób to manifestować ? Poza tym tych podpisów jest ze 150 a w gugik pewnie ze 150 osób wiec połowa ukrytych to gugik. Mizerota i bida z nędzą.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Do Tancerz konferencyjny O jakiej ty przyzwoitości piszesz? Że ktoś ma własne zdanie, że nie wstydzi się go wyrazić. Czego ci w Polsce brakuje? Moze komunizmu, kiedy ludzie się tego powinni bac najbardziej. Żenujący jesteś.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Do Tancerz konferencyjny Własnie, są tacy którzy słowa przyzwoitość nie rozumieją. A ci którzy z nimi przestają zaczynają robić to samo.
 2 
 2 
zgłoś
Ooo były dyrektor marketingu Geo-Systemu podpisał. Brawo, hołd lenny oddany.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Ooo Niemożliwe! To jakiś człowiek może mieć swoje własne zdanie i nawet się podpisać jawnie pod jakąś petycją? Niebywałe, w głowie się nie mieści. Hańba i inba
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ooo Nie chodzi o to czy ma własne zdanie, chodzi o to KTO podpisuje petycję bo to czyni ją mało wiarygodną. Zrozumiałeś ? :)
 3 
 5 
zgłoś
odp: odp: Ooo Nie, nie zrozumiałem procesu, jaki kłębi się w twoim umyśle. Odwracając: sugerujesz, że petycja podpisana przez przypadkowych przechodniów, najlepiej zanonimizowanych jest legitna. A jak podpiszą się pod nią osoby, które jawnie zgadzają się z twierdzeniem, że numer KW nie leżał obok danej osobowej osoby fizycznej albo nie zgadzają się z wymiarem sposobem ukarania to już czynią ją mało wiarygodną? Bo co, pracowały 5 lat temu w firmie takiej a nie innej? Bo są np. pracownikiem GUGIK? SZANUJĘ każdą osobę, która podpisała się jawnie pod petycją. Ja niestety ze względu na fakt, że pracuję u jednego z wingików podpisałem ją w trybie anonimowym.
 5 
 2 
zgłoś
odp: odp: Ooo Sugerujesz że petycja podpisana przez 200 pracowników GUGiK i Geo-System będzie świadczyć że GGK ma rację ? Sugerujesz że w ogóle petycja ma jakiekolwiek znaczenie ? Społeczna słuszność łamania prawa jest popierana przez pracownika WINGiKa który postuluje jej bezkarność ? To się nie dziwię że się nie podpisałeś, też bym się wstydziła.
 1 
 5 
zgłoś
odp: odp: Ooo Według doniesień w komentarzach niżej petycję podpisali jawnie prezes GS, osoba, która może być byłym dyrektorem w GS oraz jeden pracownik GUGIK. To daje 3 osoby. Nie 200. Sprowadzanie wszystkich działań społecznych do absurdu lub skrajności jak rozumiem ułatwia taką retorykę i obrzucanie inwektywami, ale nie zmienia stanu faktycznego. środowisko jest małe i każdy gdzieś pracuje i większość zna się wzajemnie czy to z czasów edukacji czy też obecnie z działalności zawodowej. Widzę tam sporo nazwisk, które uchodzą za autorytety m.in. w kwestii gospodarki nieruchomiściami czy egib, a nigdy nie pracowały u pana Izdebskiego w firmie czy w GUGIK. To na pewno też obniża rangę tej petycji, której dla ciebie miałoby nie być.
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: Ooo droga ateno: jak zawsze masz szansę pokazać, że nie stoją za tobą puste słowa - załóż petycję przychylna uodo wyrażającą aprobatę dla karania GGK, który społecznie słusznie się zachował. Jestem przekonana, że w pierwszym dniu podpisze się pod nią 3000 osób i będziesz mogła w blasku fleszy udowodnij swoje tezy.
 2 
 1 
zgłoś
odp: odp: Ooo "Ślubuję służyć Państwu Polskiemu, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, sumiennie i bezstronnie wykonywać obowiązki urzędnika służby cywilnej zgodnie z najlepszą wiedzą i wolą" Znasz to pracowniku Wojewody ? To może poczytaj art 7 Konstytucji zamiast pisać mi jakieś smuty.
 5 
zgłoś
odp: odp: Ooo Prawo nie wymaga fleszy, prawo wymaga przestrzegania, ale co najważniejsze prawo wymaga najpierw przeczytania. Czego GGK szczególnie dla tego co obecnie uchwala życzę. Poczekajmy kilka miesięcy i zobaczysz jakie petycje będą geodeci i budowlańcy pisać.
 1 
 6 
zgłoś
Refleksje. A czy ktoś się zastanawiał o co tak naprawdę chodzi w tym sporze ? Komu najbardziej zależy na tym aby numer lub numery KW urządzonych dla jego nieruchomości nie były jawne ? Kto ma tu coś do ukrycia ? Dlaczego w normalnych cywilizowanych krajach tego rodzaju dane dotyczące nieruchomości są dostępne dla każdego ? Oczywiście różne są systemy rejestrowania nieruchomości, ale dane są zawsze jawne. Geodeci pomyślcie chwilę i nie dajcie sobą manipulować. Odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania są naprawdę proste.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Refleksje. Idziesz do powiatu zamawiasz wypis i wyrys przedstawiasz interes prawny, płacisz i masz. Przestańcie opowiadać bajki że nie dostaniecie skoro dostaniecie. A jak nie upublicznia się na geoportalu tych danych to nawet powiaty zarobią wypisach i wyrysach. A o GGK to już krążą ciekawe anegdoty więc opuśćmy zasłonę milczenia.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Refleksje. insynuacje są bronią osób bez dowodów. Podobnie jak ocenianie innych swoją miarką jest wymiarem ograniczenia. To, że ty nie zaczynasz dnia o 5 rano to nie znaczy, że jest to coś niewłaściwego. Proponuję zastosować się do sugestii.
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: Refleksje. Anegdoty krążą, to że nie słyszałeś nie znaczy że ich nie ma. :):)
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: Refleksje. proszę wybaczyć, ale skoro karmi się pan/pani anegdotami to wiele świadczy o postrzeganiu świata i podejściu do życia. Z mojej strony życzę wiele zdrowia i zadowolenia z pracy oraz szczęścia w rodzinie.
zgłoś
odp: odp: Refleksje. Lubię zabawne anegdoty to grzech ? Trzeba być ponurym, władczym i nudnym w życiu ?
 1 
 1 
zgłoś
odp: Refleksje. Manipulant zniknij sobie - ok ?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Refleksje. o 5 rano ? Naprawdę spać nie mogłeś żeby mi to napisać. :):)
 1 
 2 
zgłoś
Komunistyczni ambasadorzy z SGP Czy komuchy z SGP podpisały?
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
Czytając pisma dwóch organów centralnych państwa do siebie tj. GUGiK i UODO stronę atakującą jasno można określić. Bezpodstawne zarzuty o wspieranie portali na Seszelach przy kontroli polskiego urzędu, argumenty ad personam, mowa o jakiejś walce występują tylko po stronie pism GUGiK. Razi brak profesjonalizmu w tych pismach. Rozumiem że dla obecnego GGK świat to arena walki a pojęcie współpracy kojarzy jedynie z potakiwaniem dla jego poglądów, w znacznej zresztą części sprzecznych z prawem, ale jak się jest ważnym urzędnikiem to niestety trzeba umieć zachować jakąś formę.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Czytając W 100% racja - też tak to niestety odbieram.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Ujawnienie KW na portalu dla gawiedzi powinno być karalne! Brawo Prezes UODO !!! Tak trzymać!
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
Sygnotariusze petycji Ludzie co się wam stało? Czy łamanie prawa przez urzędników z rozmysłem i celowo, za niedopuszczanie kontrolerów do wykonania czynności czyli uniemożliwienie wykonania pracy ma być Bezkarne. Do czego to doprowadzi? To już dziś rozwiążmy nik, rio, uodo, us, ... po co to? Pogadajmy. Urzednik bierze pensje z naszych podatków tak jak cało reszta. Może niech państwowe dotacje od razu wkładają do kieszeni?a wszystkie ustawy dotyczące obowiązków administracji uchylic
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: Sygnotariusze petycji No bo geodezja to państwo w państwie. Socjalistyczne państwo totalitarne z jedną władzą, dzięki tępocie polityków, wykorzystujące aparat prawa państwa polskiego powstałego po 1989 roku. Na tyle bezkarne w szykanowaniu i lekceważeniu tych którzy mu podlegają, że co niektórym wydawało się już, że mogą sobie pozwolić na takie traktowanie ludzi i instytucje które mu nie podlegają. A tu ... zonk!!! . Ktoś się postawił. Wiadomo że GGK nic nie większego nie grozi bo kruk krukowi oka nie wykole. Chłopaki się poprztykają, GGK zapłaci z państwowej kasy, numery KW nie będą publikowane bo GGK i GUGiK są za cienkie żeby przepchnąć przez legislację przepis któremu sprzeciwi się ktoś inny. Nie są w stanie nawet załatwić odrębnego wglądu w akta KW dla geodetów a co tu mówić o wyjątku w udostępnianiu nr KW. Żeby to zrobić trzeba by merytorycznych argumentów a to akurat nie najsilniejsze strona naszych geodezyjnych władców. A propagandą i układami nie wszystko da się załatwić.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
Naiwność, koniunkturalizm czy ... konsekwentna praca nad pożądanym kształtowaniem opinii publicznej?
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Naiwność, koniunkturalizm czy ... Spodziewam się, że na następnej telekonferencji GGK będzie rozliczał wingikow z ilości podpisów powiatów pod tą petycją. Oczywiście dyrektorzy departamentów Gugik muszą podpisać obowiązkowo.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Naiwność, koniunkturalizm czy ... Już podpisują :-).
 1 
 4 
zgłoś
odp: odp: Naiwność, koniunkturalizm czy ... Dyrektorów jeszcze nie widziałem ale jedna pracownica i owszem.
 1 
 6 
zgłoś
odp: odp: Naiwność, koniunkturalizm czy ... Oho, pracownicy i dyrektorzy Gugik są. Prezes Malinowski z Geo-Systemu też się zameldował. Jaka to różnica miedzy władczymi słowami GGK, pisaniem o złych intencjach prezesa Uodo, a skomleniem o łaskę w jakiś petycjach. A myślałem że ten GGK to taki twardy gość który nie takie rzeczy bierze na klatę.
 3 
 6 
zgłoś
odp: odp: Naiwność, koniunkturalizm czy ... Zastępca dyrektora to jednak ranga dyrektorska jakby co.
 5 
zgłoś
Śmieszno i straszno A pani prezes PTG podpisała jako prezes czy jako osoba prywatna. Słabe to pani prezes !!!!!
 6 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: Śmieszno i straszno Czy kol. Dorota podpisała, czy nie podpisała tępetycję tego nie wiem... Ale ja dzisiaj pod tą petycją się podpisałem. Całkowicie prywatnie. A oto uzasadnienie mojej decyzji: "Nałożenie - i to ewidentnie z pozycji siły - kary przez jednego urzędnika państwowego na drugiego to jawna kpina z polskiego podatnika. Jeżeli Prezes UODO stwierdził naruszenie prawa przez GGK, to powinien był skierować sprawę do prokuratury. Wówczas ew. ukarany zostałby personalnie Pan Izdebski (za przekroczenie uprawnień albo niedopełnienie obowiązków), a nie piastowany przez niego urząd (czyli urząd GGK). Decyzje wydane przez Prezesa UODO traktuję zatem wyłącznie jako odwet za jego urażone ambicje ale także jako teatrzyk dla gawiedzi. Zwłaszcza, że Pan Prezes UODO jakoś nie ma sukcesów np. na polu ukrócenia wyłudzania kredytów na podstawie "ukradzionych tożsamości" itp. przekrętów czynionych od lat. Czas zmienić priorytety Panie Prezesie UODO...".
 11 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno Panie Adamie pan się jeszcze wazeliną wysmaruje.
 1 
 11 
zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno P. Wójcik najpierw się wysmaruje wazeliną, a potem jak zwykle będzie zwalniać...
 1 
 7 
zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno Panie Adamie, a to nie jest tak, że jak placi publicznymi pieniędzmi to wpadają również do publicznej puli? Argumenty kiepskie. My jako podatnicy nie tracimy. Pan GGK w oczach zwierzchnikow tak.
 6 
 2 
zgłoś
odp: Śmieszno i straszno Bo to jest właśnie takie słabiutkie towarzystwo.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno Towarzystwo, jak każde towarzystwo: z zasady jest słabiutkie. Bez dotacji, bez subwencji rządowych, nie ma zbyt dużego pola do popisu... Ale przyznasz, że akurat PTG ma niezły potencjał... Takie małe, a tyle zamieszania robi... Wszystkie nasze słabości staramy się - jak możemy - nadrabiać intelektualnie. Czasami nam nie wychodzi, ale cóż: takie jest życie. PS. Odnoszę wrażenie, że członkowie PTG mają jedną z dość ważnych w dzisiejszych czasach pozycję: są wolnymi ludźmi... Np. pod swoimi komentarzami nie boją się podpisać się z imienia i nazwiska... Czyż nie jest to przejaw wolności i niezależności? Z prądem płyną jedynie martwe ryby...
 9 
 4 
zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno Jak pana celem jest robienie zamieszania to polataj pan na golasa po centrum dużego miasta. Też się będą śmiać, że taki mały a tyle zamieszania. I będziesz pan oryginalny w przeciwieństwie do tych płynących z prądem czyli ubranych.
 1 
 8 
zgłoś
odp: odp: Śmieszno i straszno P. Adamie jak Pan tak lubi wolność to może nas Pan uwolni od swoich mądrości. Znowu Pan zapomniał o tabletkach ?
 2 
 6 
zgłoś
odp: Śmieszno i straszno Gdzie widzisz podpis prezesi PTG? Ja nie mogę to znaleźć.
 4 
odpowiedz zgłoś
łubudubu to może teraz jakaś zrzutka crowdfundingowa dla GGK na te 200 tys?
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: łubudubu Jak ktoś ma butelki po piwie niech wyśle na adres GUGiKu - sprzedadzą i będzie na kary.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Niech płaci Niech płacze i płaci i też zapłaci za utrudnienia spowodowane wprowadzeniem większego gniota odnośnie standardów technicznych od tego, który istniał.
 4 
 8 
odpowiedz zgłoś
Taaa rzekome utrudnianie kontroli. A co na to prokuratura?
odpowiedz zgłoś
14 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS