wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-12| GIS, Mapy

Łatwe pobieranie danych w QGIS

Z repozytorium otwartej aplikacji QGIS można pobrać bezpłatną wtyczkę Pobieracz danych GUGiK.


Łatwe pobieranie danych w QGIS <br />
Okno dialogowe wtyczki
Okno dialogowe wtyczki
Łatwe pobieranie danych w QGIS
Wtyczka przygotowana przez firmę Envirosolutions pozwala na pobieranie danych przestrzennych udostępnianych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Jak informują jej twórcy, możliwe jest pobieranie ortofotomap za pomocą wskazania punktu na mapie, poprzez warstwę poligonową albo liniową.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pobieranie ort Spotkał się ktoś z Was z tym, ze wtyczka nie pobiera danych? Wskazuję zasięg poprzez shpa, program się zawiesza i wyrzuca informację, że nie znalazł takich danych.
odpowiedz zgłoś
wniosek Gdzie można złożyć wniosek na pobranie działek z identyfikatorami dla woj.mazowieckiego? Na stronie GUGiKu nie ma takiej informacji, a to przecież "materiał zasobu" - "Udostępnianie materiałów zasobu odbywa się na wniosek lub w związku ze zgłoszeniem prac..."
odpowiedz zgłoś
odp: wniosek Skoro to powiatów to składasz do powiatów.
odpowiedz zgłoś
czy ktoś wie Jak pobrać osie ulic z nazwami i miejscowościami tak żeby wykorzystać później do robienia szkiców orientacyjnych w DWG?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: czy ktoś wie Ja wiem.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: czy ktoś wie Zbiór OSM może być w tym przypadku pomocny.
 2 
odpowiedz zgłoś
Mistrzostwo swiata Gugiku, najpierw wytworzyć problem z pobieraniem ortofotomapy a potem cieszyć się że ktoś stworzył narzędzie ten problem rozwiązujący. A może po prostu wystawić linki do caltosci oryginalnych zasobów na stronie bez dzielenia danych. Bo wiedzieć trzeba że te dane dobrze by było po pobraniu połączyć. A takie podzielone i połączone to dane gorsze od oryginału.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS