wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-11| Geodezja, Prawo

GUGiK udostępnia nowe edytowalne formularze

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował brakujące edytowalne formularze do udostępniania materiałów zasobu.


GUGiK udostępnia nowe edytowalne formularze

Są to:
wniosek o udostępnienie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
wniosek o udostępnienie materiałów wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
wniosek o umożliwienie okresowego korzystania z usług systemu „ASG-EUPOS”.

Formularze są także dostępne na stronie poświęconej przepisom z zakresu geodezji i kartografii (gugik.gov.pl/bip/prawo/rozporzadzenia/udostepnianie-zasobu).

Wcześniej GUGiK opublikował edytowalne formularze:
zgłoszenia prac geodezyjnych,
wniosku o wydanie wypisu lub wyrysu z operatu ewidencyjnego,
wniosku o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Nieedytowalne wersje tych formularzy stanowią załączniki do rozporządzeń:
• z 27 lipca 2020 r. w sprawie wzorów zgłoszenia prac geodezyjnych, zawiadomienia o przekazaniu wyników zgłoszonych prac oraz protokołu weryfikacji wyników zgłoszonych prac geodezyjnych;
• z 28 lipca 2020 r. w sprawie wzorów wniosków o udostępnienie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty, a także sposobu wydawania licencji.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Edytowalne? Co znaczy słowo "edytowalne". Jak edytowalne i w jakich programach ?. Dlaczego są w formacie xlsx jakby nie było by możliwości zrobi ich w formacie prostym .txt (no problem z formatowaniem więc raczej nie za bardzo) lub prostym .doc kompatybilnym w dół z wcześniejszymi wersjami Office. Ale programiści muszą wykazać się tajemną wiedzą by ogół mógł podziwiać ich radosną twórczość ludową. Dla mnie one nie są edytowalne i tyle. Jako zapóźniony w rozwoju nikomu do niczego nie potrzebnych programów mam system win XP 32 bit zupełnie wystarczający do pracy. Unikam przerostu formy nad treścią nowszych po....sranych zaśmieconych, z nikomu nie potrzebnymi bajerami dziadostwami. Panowie z GUGiK zróbcie coś dla wszystkich a nie tylko dla jakiejś elity. Robienie formularzy w Excelu jest dla mnie zupełnym nieporozumieniem. No chyba że ten potwórca dostał za to jakąś gratyfikację. Wtedy rozumiem , kasa rządzi.
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Edytowalne? Co się będziesz oszczędzał zarządaj wersji dla windows 3.11 - bo masz i używasz. A co...
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Edytowalne? masz rację. Zażądam downgrade do wersji DOS-owej a co nie mam prawa i to w Basic-u ?. Przerost formy nad treścią to robienie w sumie prostych formularzy dokumentów w arkuszu kalkulacyjnym Excela. Jakież tam procesy kalkulacyjne są potrzebne ?. Zrobię sobie taki wzór dla swoich potrzeb, trochę czasu zajmie ale nie będzie to przerośnięty w wodotryski bzdet.
zgłoś
odp: odp: Edytowalne? Dobrze Stanleyu a jak już zrobisz to pobierz pdf który jest w rozporządzeniu może następnym razem będziesz się mniej żołądkowal.
zgłoś
Ciekawe Może i opublikował, tylko że zakładka druki i wzory nie działa przynajmniej od wczoraj - wymaga logowania. Jak ktoś dotrze przez zakładkę prawo to znajdzie druki. Po co zatem opisana powyżej zakładka, która dotychczas działała?
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Ciekawe wszystkie trzy dokumenty pobrałem, w niczym mi nie przeszkodzono. Pytane, czy ktoś chce pobrać wzory, czy chce napisać, że zakładka nie działa? A strona gugik.gov.pl/bip/prawo/rozporzadzenia/udostepniani e-zasobu też działa
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ciekawe Zakładka prawo działa, ale link do druków na stronie głównej nie (dzisiaj nadal tak jest). Po to są linki bezpośrednie na stronie aby z nich korzystać, a nie szukać w rubrykach, podrubrykach i dalej. Gdyby kolega nie miał linka do zakładki prawo, to być może druków by tak łatwo nie znalazł.
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS