wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-30| GIS

CBK PAN wspomoże walkę z pandemią COVID-19

Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) pomogą optymalizować działania systemowe związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, sprawcy pandemii choroby COVID-19.


CBK PAN wspomoże walkę z pandemią COVID-19

Będzie to możliwe dzięki udziałowi specjalistów Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN w projekcie Health Emergency Response in Interconnected Systems (HERoS, Reagowanie na sytuacje kryzysowe w aspekcie zdrowia publicznego). Jest on finansowany z funduszy programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Celem projektu HERoS jest udoskonalenie systemowego reagowania na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, w tym także metod zapobiegania szerzeniu dezinformacji powodujących nieracjonalne zachowania społeczeństwa. Projekt będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie wielopłaszczyznowa analiza sytuacji, na podstawie której opracowane zostaną rekomendacje dla podmiotów bepośrednio odpowiedzialnych za reagowanie na rozprzestrzenianie się epidemii: administracji państwowej, służby zdrowia, centrów zarządzania kryzysowego, logistyków. W drugiej fazie projekt skupi się na opracowaniu narzędzi i metod służących zapobieganiu i łagodzeniu skutków pandemii w przyszłości.

CBK PAN będzie odpowiedzialne za analizę i wizualizację danych obrazujących stan faktyczny oraz wyniki modelowania. HERoS realizowany jest w ramach międzynarodowego konsorcjum, którego koordynatorem jest Svenska Handelshogskolan z Finlandii. Poza CBK PAN i Finami w skład zespołu wchodzą: Technische Universiteit Delft (Holandia), Stichting VU (Holandia), The Open University (Wielka Brytania), NHG Consulting Oy (Finlandia), Squadron sp. z o.o. (Polska), Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (Polska), ARTTIC (Francja), Associazione della Croce Rossa Italiana (Włochy), People-to-People Health Foundation (Project HOPE) (Macedonia Północna).

Źródło: CBK PAN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A tak po polsku to co będą robili ?
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS