wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-10| Geodezja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Znamy zwycięzców plebiscytu GeoAzymuty 2019

Podczas uroczystej gali kończącej obchody Roku Geodezji Polskiej i 100-lecia SGP rozstrzygnięto plebiscyt GeoAzymuty, w którym studenci wybierają najwybitniejsze osobowości oraz dokonania w geodezji i kartografii.


Znamy zwycięzców plebiscytu GeoAzymuty 2019 <br />
Statuetkę w kategorii GeoTechnologie odebrali GGK Waldemar Izdebski i zastępca GGK Alicja Kulka, z lewej wręczająca wyróżnienie przewodnicząca Oddz. SGP w Krakowie Elżbieta Biel
Statuetkę w kategorii GeoTechnologie odebrali GGK Waldemar Izdebski i zastępca GGK Alicja Kulka, z lewej wręczająca wyróżnienie przewodnicząca Oddz. SGP w Krakowie Elżbieta Biel
Znamy zwycięzców plebiscytu GeoAzymuty 2019 <br />
Zwycięzca w kategorii GeoAutorytety Dariusz Gotlib (z prawej) wraz z prezesem SGP Januszem Walo
Zwycięzca w kategorii GeoAutorytety Dariusz Gotlib (z prawej) wraz z prezesem SGP Januszem Walo
Znamy zwycięzców plebiscytu GeoAzymuty 2019 <br />
Laureaci plebiscytu i nominowani
Laureaci plebiscytu i nominowani

W tym roku nominacje zgłoszono w czterech kategoriach, w których zwycięzcami zostali:
1. GeoPublikacja – dr hab. inż. Piotr Gołuch (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) za publikację „Zastosowanie fotogrametrii jednoobrazowej w precyzyjnych pomiarach 3D wzajemnego położenia elementów monitorowanego obiektu”.
2. Wydarzenie geodezyjne – Koło Naukowe Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za Ogólnopolski Rajd Geodety.
3. Technologia geodezyjnaGłówny Urząd Geodezji i Kartografii za Geoportal.gov.pl.
4. GeoAutorytetdr hab. inż. Dariusz Gotlib (Politechnika Warszawska).

Przypomniano, że idea plebiscytu GeoAzymuty zrodziła się podczas Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Geodezji w Gliwicach 16 grudnia 2011 r. z inicjatywy Mirosława Marciniaka. Dotychczas odbyły się dwie edycje GeoAzymutów – w 2012 i 2013 r. W tegorocznej edycji nominacje w poszczególnych kategoriach za osiągnięcia z ostatnich 3 lat zgłaszały koła naukowe i inne organizacje studenckie zrzeszone w ramach Ogólnopolskiego Koła Studentów Geodezji. Do studentów należał również wybór laureatów w głosowaniu. Tegoroczna reaktywacja przedsięwzięcia związana była z obchodami Roku Geodezji Polskiej oraz 100-lecia SGP.

– Serdecznie dziękuję za docenienie wysiłku, który wkładamy właściwie każdego dnia w to, by Geoportal się rozwijał. To jest nie tylko nasz sukces, to sukces całej geodezji. Pamiętajcie, że przez ten portal widzą nas wszelkie instytucje, widzą nas obywatele. Dlatego prośba o dokładanie wszelkich starań, żeby widziano nas dobrze – mówił główny geodeta kraju Waldemar Izdebski, odbierając statuetkę w kategorii GeoTechnologie. – To, co publikujemy w Geoportalu to nie są tylko dane, które mamy w GUGiK. To również dane z powiatów i gmin, które skutecznie integrujemy. Satysfakcja dla nas wszystkich będzie tym większa, im bardziej te dane będą wiarygodne, aktualne, będą spełniały oczekiwania innych – przekonywał GGK.

– Czuję ogromną radość, to dla mnie wielkie wyróżnienie – mówił z kolei Dariusz Gotlib, zwycięzca w kategorii GeoAutorytet. – Znacie mój telefon, jeśli potrzebujecie pomocy, mimo że jestem zajęty, zawsze wygospodaruję dla Was chwilę – zwrócił się do studentów. – Jeśli dla kogoś jestem autorytetem, to jestem nim dzięki co najmniej kilku osobom obecnym na tej sali, na której dziś zagęszczenie autorytetów na metr kwadratowy jest wyjątkowe – mówił. Laureat przekonywał też, że nie trzeba być na uczelni, żeby być autorytetem, zwłaszcza dla młodego pokolenia, które dziś szczególnie potrzebuje wskazówek. – Wiem, że wielu z Was to robi i te wskazówki przekazuje. Róbmy to dalej, pomagajmy, a będziemy zbierać plony za kolejnych 100 lat – podsumował.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@u Nie.

Czy ktoś nazywał GGK ministrem na tej gali ?

Te dolarek.. Jak zostaniesz ggkiem to też będziesz zmieniał ustawy pod swoje i swoich kumpli programy komputerowe.

Pan Izdebski zawsze chwali to z czego on osobiście czerpie zyski albo jego rodzina. Jak był po drugiej stronie to pisał listy otwarte i doniesienia do prokuratury na GGK. Dziwne. Wszystko zostało po staremu, geodezja i kartografia nie jest już dyscyplina naukową, branża zdycha, urzędnicy skorumpowany, a jednak Pan Izdebski ogłasza sukcesy i rozdaje nagrody. Dziwne.

też artysta No niech by spróbowali nie wybrać. Można wiedzieć studenci, której uczelni brali udział w głosowaniu i w jakiej liczbie? Ale jak to zmienia się punkt widzenie w zależności od punktu siedzenia. Jeszcze nie tak dawno pan profesor i prezes w jednej osobie zaorałby geoportal, bo to przecież zmarnowane pieniądze. A teraz twierdzi, że to okno na świat polskiej geodezji. Kto by pomyślał, że będzie zbierał nagrody jedna za drugą za ten "beznadziejny i nikomu niepotrzebny" system). Przypomnę tylko, że historia geoportalu sięga pewnie gdzieś 2004 roku. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Niedługo będzie obchodzić 20 lecie projektu. Ale będzie bal! Pewnie w operze!!!

Prawie rok temu były to skrzydła IT w administracji a teraz nagroda studentów. Aż strach pomyśleć co będzie za rok.

kolejny dzień lania szlauchem żali na geoforum. Oby nie ostatni bo już się nawet przyzwyczaiłem i będzie mi zwyczajnie po ludzku smutno, jak już nikt na nic nie będzie narzekał.

Szanowny Panie GGK - powiedział Pan, że "Pamiętajcie, że przez ten portal widzą nas wszelkie instytucje, widzą nas obywatele." Chciałby Pan żeby tak było !!! Oni widzą nas przez wiarygodność danych i opracowań a ta uwarunkowana jest stanem wiarygodności zasobu, ulegającemu ciągłej degradacji ze względu na pozostawienie władzy nad tą wiarygodnością w rękach urzędników i odmowę uznania za zawód, grupy która na całym świecie za tą wiarygodność odpowiada. Pan i inni urzędnicy macie władzę nad jakością opracowań przyjmowanych do zasobu, nadawaniem uprawnień do wykonywania tych opracowań, odpowiedzialnością zawodową osób dostarczających te opracowania, regulacjami technicznymi i formalnymi w zakresie wykonywania tych opracowań. Odmawiając prawa do realizacji postulatów środowiska zawodowego wykonującego opracowania bierze Pan całą odpowiedzialność za wszystkie skutki tragicznego stanu jakościowego zasobu. Tak fantastycznie udostępnianego przez Geoportal. Gratulacji nie będzie.

8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS