wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-12| GNSS, GIS, Sprzęt

Dalmierz wspiera pomiar GNSS w aplikacji TerraFlex

W najnowszym wydaniu mobilnej aplikacji TerraFlex firma Trimble wprowadziła funkcję pomiaru punktów niedostępnych przy użyciu ręcznych dalmierzy laserowych marki TruPulse.


Dalmierz wspiera pomiar GNSS w aplikacji TerraFlex

Narzędzie przygotowano z myślą o pomiarze na potrzeby systemów GIS takich punktów, które są niedostępne, przebywanie w nich jest niebezpieczne lub dokładność pomiaru GNSS jest w nich niska. W takim przypadku możliwe jest sparowanie odbiornika GNSS marki Trimble (np. precyzyjnego ręcznego modelu TDC150 bądź TDC600 korzystającego z usługi Catalyst) z dalmierzami TruPulse serii 200 i 360, produkowanymi przez firmę LTI.

– Wbudowanie tej funkcji bezpośrednio w aplikację TerraFlex upraszcza proces wykonywania pomiarów offsetowych i umożliwia użytkownikom dokładne rejestrowanie obiektów również w trudniej dostępnych miejscach – powiedziała Rachel Blair-Winkler, kierownik działu biznesowego w Trimble Mapping i GIS Solutions. – To wydanie stanowi kontynuację współpracy Trimble i LTI w zakresie wykorzystywania dalmierzy laserowych w naszym oprogramowaniu GIS – dodaje.

– Ruchliwe ulice czy gęsta roślinność mogą utrudniać prowadzenie dokładnych, bezpiecznych i wydajnych pomiarów. Dalmierze laserowe z serii TruPulse umożliwiają wyznaczenie współrzędnych obiektu bez konieczności fizycznej obecności w jego lokalizacji – podkreśla Derrick Reish, starszy menedżer produktu w LTI.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Korekta *Disto *Leica
 4 
odpowiedz zgłoś
Czy to taka sama technika Jak disco w lyca gdzie mierzymy z wzięcia punkt niedostępne?
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS