Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-12-12| GNSS, GIS, Sprzęt

Dalmierz wspiera pomiar GNSS w aplikacji TerraFlex

W najnowszym wydaniu mobilnej aplikacji TerraFlex firma Trimble wprowadziła funkcję pomiaru punktów niedostępnych przy użyciu ręcznych dalmierzy laserowych marki TruPulse.


Dalmierz wspiera pomiar GNSS w aplikacji TerraFlex

Narzędzie przygotowano z myślą o pomiarze na potrzeby systemów GIS takich punktów, które są niedostępne, przebywanie w nich jest niebezpieczne lub dokładność pomiaru GNSS jest w nich niska. W takim przypadku możliwe jest sparowanie odbiornika GNSS marki Trimble (np. precyzyjnego ręcznego modelu TDC150 bądź TDC600 korzystającego z usługi Catalyst) z dalmierzami TruPulse serii 200 i 360, produkowanymi przez firmę LTI.

– Wbudowanie tej funkcji bezpośrednio w aplikację TerraFlex upraszcza proces wykonywania pomiarów offsetowych i umożliwia użytkownikom dokładne rejestrowanie obiektów również w trudniej dostępnych miejscach – powiedziała Rachel Blair-Winkler, kierownik działu biznesowego w Trimble Mapping i GIS Solutions. – To wydanie stanowi kontynuację współpracy Trimble i LTI w zakresie wykorzystywania dalmierzy laserowych w naszym oprogramowaniu GIS – dodaje.

– Ruchliwe ulice czy gęsta roślinność mogą utrudniać prowadzenie dokładnych, bezpiecznych i wydajnych pomiarów. Dalmierze laserowe z serii TruPulse umożliwiają wyznaczenie współrzędnych obiektu bez konieczności fizycznej obecności w jego lokalizacji – podkreśla Derrick Reish, starszy menedżer produktu w LTI.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama