|2019-12-02|
GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Firma, Kataster
Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 12/2019. W materiale okładkowym rozmawiamy z Edwardem Markowskim, emerytowanym geodetą, który od kilku dekad tworzy tradycyjne szopki krakowskie. Jego prace były wielokrotnie nagradzane na corocznym Konkursie Szopek Krakowskich.
Grudniowy GEODETA to jeszcze dwa inne wywiady. W pierwszym przedstawiamy sylwetkę dr inż. Agnieszki Pęskiej-Siwik, laureatki tegorocznej edycji konkursu o nagrodę prezesa Rady Ministrów za wyróżniające się prace doktorskie. W drugim pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii PW opowiadają o nowej specjalności mobile mapping and navigation systems prowadzonej w języku angielskim.
Geodetów wykonawców na pewno zainteresuje raport, w którym prezentujemy wyniki kolejnej edycji badania cen usług geodezyjnych. Mimo że w 2019 r., podobnie jak w dwóch poprzednich latach, odnotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost cen, nastroje w branży nie ulegają poprawie, a problemy sygnalizowane przez ankietowanych wciąż pozostają te same.
Tematem najnowszego artykułu sędzi Magdaleny Durzyńskiej jest reprywatyzacja warszawskich nieruchomości. – Zarówno ze względu na medialną, jak i społeczną doniosłość tej kwestii postaram się przedstawić nie tyle mój pogląd (bo tego akurat nie mogę), co przynajmniej związane z nią regulowane prawem zagadnienia podstawowe – pisze autorka. W grudniowym GEODECIE czytelnicy znajdą m.in. także tekst Aleksandra Danielskiego, dyrektora ds. rozwoju w firmie Systherm-Info. Ocenia on zasadność zarzutów zawartych w liście otwartym OZZG ws. nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych grudniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!
Zawartość grudniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|