wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-29| Geodezja, Przetargi, Kataster

Podlaskie powiaty ponownie poszukują chętnych do modernizacji EGiB

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego ogłosił przetargi na modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiatach siemiatyckim i sokólskim.


Podlaskie powiaty ponownie poszukują chętnych do modernizacji EGiB

Zamówienie dla powiatu sokólskiego dotyczy modernizacji w 95 obrębach w 3 jednostkach (Sidra, Janów, Korycin), przy czym każda jednostka stanowi odrębną część przetargu. Z kolei postępowanie dla powiatu siemiatyckiego składa się z 4 części, z których każda obejmuje inną gminę: Drohiczyn, Dziadkowice, Nurzec Stacja, Siemiatycze. Modernizacja przeprowadzona zostanie łącznie w 47 obrębach.

W obu przypadkach oferty można składać do 3 stycznia, natomiast termin wykonania modernizacji wyznaczono na koniec 2021 roku. Wadium, w zależności od części, wynosi od 3 tys. do 8 tys. zł. Dodajmy, że oba przetargi są już trzecią próbą udzielenia zamówienia.

Płatności odblokowane

Przetarg jest częścią wartego 68,7 mln zł projektu „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Jak pisaliśmy na Geoforum.pl oraz bardziej szczegółowo w listopadowym GEODECIE, w ostatnich miesiącach wokół tego przedsięwzięcia zbierały się czarne chmury. ZPWP zalegał bowiem wielu firmom z płatnościami za prace geodezyjne. Źródłem problemów były różne interpretacje przepisów związanych z kwalifikacją wydatków. Inaczej przepisy zinterpretowały ZPWP i Podlaski Urząd Wojewódzki, a inaczej Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, zarządzający unijnym dofinansowaniem.

Na przełomie października i listopada Związek przedstawił UMWP stanowiska Ministerstwa Finansów oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, które pozwoliło zakończyć pat i odblokować płatności. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w grudniowym GEODECIE.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
przetarg od kiedy to w powiecie siemiatyckim są gminy: sidra, korycin i janów, a w powiecie sokólskim m.in. dziadkowice, siemiatycze
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS