Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-11-12 | Kataster

Premier wyróżnia pracę doktorską o katastrze

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu o nagrodę prezesa Rady Ministrów za wyróżniające się prace doktorskie znalazła się dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik z AGH, która na podstawie rozprawy zatytułowanej „Ustalenie przebiegu granic nieruchomości w aspekcie wiarygodności wybranych atrybutów działki ewidencyjnej” uzyskała tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia.


Ilustracja: Premier wyróżnia pracę doktorską o katastrze <br />
fot. AGH
fot. AGH

Nagroda za wyróżniającą się rozprawę doktorską może zostać przyznana osobie, która uzyskała stopień doktora na podstawie rozprawy doktorskiej:
1) której przedmiotem jest oryginalne:
a) rozwiązanie istotnego problemu naukowego albo
b) rozwiązanie w zakresie zastosowania wyników własnych badań naukowych w sferze gospodarczej lub społecznej, o doniosłym znaczeniu dla danej sfery, albo
c) dokonanie artystyczne, stanowiące istotny wkład w rozwój kultury, oraz
2) której rozwiązanie albo dokonanie, będące jej przedmiotem, ma wybitnie nowatorski lub innowacyjny charakter, oraz
3) prezentującej wysoki poziom wiedzy teoretycznej autora w dyscyplinie naukowej lub artystycznej albo dyscyplinach naukowych lub artystycznych oraz wyróżniający poziom jego umiejętności w zakresie samodzielnego prowadzenia pracy naukowej lub artystycznej, oraz
4) wysoko ocenionej i wyróżnionej przez podmiot, który przeprowadził postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora.

Wyróżniona praca, której promotorem jest dr. hab. inż. Paweł Hanus, prof. AGH, zgodnie z uchwałą Senatu AGH stanowi ważny wkład w rozwój systemów tworzenia i weryfikacji danych przestrzennych katastru pod kątem ich wiarygodności i przydatności dla innych dziedzin gospodarki. Prezentowana w pracy metodyka badania danych przestrzennych katastru nieruchomości z uwzględnieniem wykorzystanych metod pomiarowych oraz czasu powstania może być wykorzystana przy ocenie istniejących i pozyskiwaniu nowych danych przestrzennych. Wykorzystanie tych metod przyczyniłoby się także do poprawy jakości prac związanych z aktualizacją, modernizacją oraz weryfikacją danych ewidencji gruntów i budynków, a tym samym do zwiększenia zaufania do tego rejestru publicznego.

Dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik jest adiunktem w Katedrze Geodezji Zintegrowanej i Kartografii na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2013 roku ukończyła z oceną bardzo dobrą studia magisterskie na kierunku geodezja i kartografia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej (specjalność gospodarka nieruchomościami i kataster). W roku akademickim 2012-2013 otrzymała Stypendium Grupy Lotos dla najlepszego Studenta Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską, uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia, specjalność gospodarka nieruchomościami i kataster. Jest autorem bądź współautorem kilkudziesięciu publikacji i referatów oraz współautorem publikacji „Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii”. Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2. W swojej działalności naukowej zajmuje się problematyką katastru i gospodarki nieruchomościami, jak również zagadnieniami związanymi z jakością danych gromadzonych w katastrze. Ze względu na wieloletnie doświadczenie w zawodzie geodety w swojej pracy naukowej szczególną uwagę poświęca aspektom praktycznym.

Prof. Paweł Hanus (AGH)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w XVI w. szlachta folwarczna na Mazowszu miała majątki o średniej powierzchni 42 hektarów?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Hieronim Kozłowski (1927-2023)

Hieronim Kozłowski (1927-2023)
Hieronim Kozłowski urodził się 18 marca 1927 r. W 1951 r. ukończył Oficerską Szkołę Topografów w Warszawie. Służbę w Marynarce Wojennej RP pełnił w latach 1952–1986. Związany był ze służbą hydrograficzną, wykonywał zadania z zakresu realizacji...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1549
Królowa Bona nakazuje przeprowadzić pomiary włók w jej dobrach.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2