wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-17| Geodezja

Rzeszowski PODGiK zmienia siedzibę

10 września odbyło się uroczyste otwarcie gruntownie wyremontowanego budynku przy ulicy Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie – nowej siedziby powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego.


Rzeszowski PODGiK zmienia siedzibę

Obiekt ten został zakupiony przez SP w Rzeszowie w ubiegłym roku za około 4 mln zł. Następnie za 3,5 mln zł został wyremontowany.

– Przedsięwzięcie związane z zakupem tej kamienicy oraz jej gruntowną modernizacją realizowaliśmy z myślą o podniesieniu standardów obsługi naszych mieszkańców. Inwestycja ta jest dla nich znacznym udogodnieniem. Nowa siedziba powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej będzie blisko Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym ma swoją siedzibę Starostwo Powiatowe w Rzeszowie – mówił starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Powierzchnia użytkowa obiektu to 1754 m2. Sala obsługi klienta mieści się na parterze, a pokoje biurowe na parterze, I i II piętrze oraz na poddaszu. Kamienica jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Modernizacja objęła wymianę części instalacji, konserwację ścian od piwnic aż po poddasze. Wiązała się także ze zmianą układu pomieszczeń, wykonaniem dodatkowych drzwi w ścianach nośnych oraz renowacją zabytkowych elementów. Dla potrzeb PODGiK-u stworzono nową serwerownię.

PODGiK to główny gospodarz zmodernizowanego obiektu i oficjalnie działa w nim już od ubiegłego tygodnia. Wrzesień będzie jednak miesiącem przejściowym, w którym interesanci będą przyjmowani jeszcze w starej siedzibie przy ul. Targowej. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w budynku przy ul. Bernardyńskiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szanowna redakcjo, proszę napisać artykuł o PODGiK u łódzkim wschodnim. Też zmienił siedzibę, nawet został zlikwidowany z powodów finansowych i stał się wydziałem Starostwa... ciekawa historia, długo by opowiadać
 1 
odpowiedz zgłoś
Piotra Skargi modlitwa za ojczyznę. Naprawdę jestem podbudowany przestrzeganiem zapisów konstytucji przez władze państwowe Rzeczypospolitej.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS