wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-29| GNSS, Geodezja

Korekty wprost ze środka Polski

Dokładnie w geodezyjnym środku Polski – w Nowej Wsi koło Kutna, powstała stacja referencyjna. Instalacja jest częścią sieci RtkNet rozwijanej przez firmę Art-Geo.


Korekty wprost ze środka Polski <br />
fot. Honorowy Południk Krakowski
fot. Honorowy Południk Krakowski

Powstanie stacji jest wspólnym pomysłem tej firmy oraz akcji Honorowy Południk Krakowski. Przypomnijmy, że to właśnie z inicjatywy HPK wyznaczono oraz oznaczono w terenie granitowym słupkiem lokalizację geometrycznego środka Polski uwzględniającego również morskie wody wewnętrzne i terytorialne. Wspomniana instalacja znajduje się na tej samej działce co znak geodezyjny, na dachu pobliskiego budynku. Działa na bazie odbiornika Ruide NetS9. Jak wyjaśnia Artur Jarzyło z firmy Art-Geo, stacja już pracuje i zbiera obserwacje, ale jeszcze nie nadaje korekt dla użytkowników końcowych.

Plany rozbudowy RtkNet są jednak znacznie bardziej ambitne niż ta jedna nowa stacja. Na razie sieć składa się z 5 odbiorników referencyjnych, ale w ostatnich miesiącach zainstalowano nowe. Po włączeniu do RtkNet pozwolą one objąć zasięgiem korekt nawet połowę kraju. Rozbudowa ma postępować z południa na północ kraju – zapowiada Artur Jarzyło.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rTKnET tylko dla wybranych Żeby być użytkownikiem tej jakże precyzyjnej sieci, trzeba być właścicielem równie precyzyjnego odbiornika marki rUIDE :D wolę płacić za poprawki i mieć pewny sprzęt, niż mieć poprawki za darmo i fixa błędnego...

bezpłatny w okresie testowym sieci. kotku.

@Misiu, dostęp do RtkNet jest bezpłatny, więc nie da się już zejść niżej z ceną ;-)

Kolejna siec Trzymam kciuki. Konkurencja obnizy ceny uslog

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt