wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-29| GNSS, Geodezja

Korekty wprost ze środka Polski

Dokładnie w geodezyjnym środku Polski – w Nowej Wsi koło Kutna, powstała stacja referencyjna. Instalacja jest częścią sieci RtkNet rozwijanej przez firmę Art-Geo.


Korekty wprost ze środka Polski <br />
fot. Honorowy Południk Krakowski
fot. Honorowy Południk Krakowski

Powstanie stacji jest wspólnym pomysłem tej firmy oraz akcji Honorowy Południk Krakowski. Przypomnijmy, że to właśnie z inicjatywy HPK wyznaczono oraz oznaczono w terenie granitowym słupkiem lokalizację geodezyjnego środka Polski uwzględniającego również morskie wody wewnętrzne i terytorialne. Wspomniana instalacja znajduje się na tej samej działce co znak geodezyjny, na dachu pobliskiego budynku. Działa na bazie odbiornika Ruide NetS9. Jak wyjaśnia Artur Jarzyło z firmy Art-Geo, stacja już pracuje i zbiera obserwacje, ale jeszcze nie nadaje korekt dla użytkowników końcowych.

Plany rozbudowy RtkNet są jednak znacznie bardziej ambitne niż ta jedna nowa stacja. Na razie sieć składa się z 5 odbiorników referencyjnych, ale w ostatnich miesiącach zainstalowano nowe. Po włączeniu do RtkNet pozwolą one objąć zasięgiem korekt nawet połowę kraju. Rozbudowa ma postępować z południa na północ kraju – zapowiada Artur Jarzyło.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rTKnET tylko dla wybranych Żeby być użytkownikiem tej jakże precyzyjnej sieci, trzeba być właścicielem równie precyzyjnego odbiornika marki rUIDE :D wolę płacić za poprawki i mieć pewny sprzęt, niż mieć poprawki za darmo i fixa błędnego...

bezpłatny w okresie testowym sieci. kotku.

@Misiu, dostęp do RtkNet jest bezpłatny, więc nie da się już zejść niżej z ceną ;-)

Kolejna siec Trzymam kciuki. Konkurencja obnizy ceny uslog

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt