Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-12-18| GNSS, Geodezja, Firma

Art-Geo uruchamia sieć RtkNet

Firma Art-Geo – dystrybutor sprzętu pomiarowego chińskiej marki Ruide, uruchomiła sieć stacji referencyjnych RtkNet.


Art-Geo uruchamia sieć RtkNet

Sieć składa się z 5 stacji wyposażonych w odbiorniki Ruide NetS9 oraz anteny typu choke-ring. Są one zlokalizowane w: Krakowie, Pszczynie, Bytomiu, Syryni (powiat wodzisławski) oraz w Poznaniu. W zasięgu RtkNet są więc fragmenty województw: małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz niewielkie obszary województw opolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. W przyszłości planowana jest rozbudowa systemu oraz włączenie jego stacji do PZGiK.

Sieć oferuje zarówno korekty z pojedynczych stacji, jak i powierzchniowe (VRS) – te drugie dostępne są na obszarze, który na poniższej mapie oznaczono kolorem żółtym. Kolor zielony pokazuje miejsca, gdzie istnieje możliwość pracy z pojedynczą stacją referencyjną z wysoką dokładnością. Kolorem niebieskim oznaczono zaś obszar maksymalnego zasięgu sieci – w dobrych warunkach, przy zachowaniu wzmożonej uwagi i kontroli.

Zasięg sieci stacji referencyjnych RtkNet

Zasięg sieci RtkNet

W RtkNet korekty nadawane dla wszystkich systemów GNSS, tj.: GPS, GLONASS, Galileo oraz BeiDou. By korzystać z czterosystemowych poprawek, należy mieć odbiornik obsługujący standard RTCM 3.2. Do dyspozycji użytkowników starszych instrumentów są natomiast korekty jedno- i dwusystemowe (w standardzie RTCM 2.3 oraz 3.0).

W okresie obowiązywania okresu testowego korzystanie z sieci RtkNet jest bezpłatne. W pierwszej kolejności dostęp do niej mają użytkownicy, którzy zakupili sprzęt w firmie Art-Geo.

– Nasze testy wykazały, że technicznie możliwa jest centymetrowa powtarzalność wyników nawet przy bardzo długich liniach bazowych, sięgających 100 km. Na przykład będąc w Krakowie, gdy łączymy się ze stacją w Syryni, mamy podobne wyniki, jak gdybyśmy się połączyli na stację z Krakowa. Podobnie: będąc w Koninie i łącząc się ze stacją w Poznaniu, można uzyskać tryb fixed, a wyniki są zbliżone do tych z ASG-EUPOS – mówi Artur Jarzyło z firmy Art-Geo.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama