wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-14| Geodezja

GUGiK pomoże powiatom zintegrować uzbrojenie terenu

W grudniu ubiegłego roku udało się doprowadzić do pełnego pokrycia danymi EGiB w usłudze Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów. Teraz GUGiK chce się skoncentrować na integracji powiatowych danych o uzbrojeniu terenu.


GUGiK pomoże powiatom zintegrować uzbrojenie terenu

Choć usługa Krajowej Integracji Uzbrojenia Terenu (KIUT) została uruchomiona razem z KIEG, to na razie oferuje dane tylko dla niewielkiej części powiatów. W momencie utworzenia (tj. w lipcu 2017 r.) integrowała dane z 41 powiatów, a dziś jest ich 79 (patrz mapa obok).

GUGiK chce jednak zmienić ten stan rzeczy. Dziś zadeklarował, że powiaty mające problem z samodzielną publikacją usługi na potrzeby KIUT będą mogły skorzystać z infrastruktury informatycznej urzędu. W tym celu samorządy powinny zawrzeć z GUGiK-iem stosowne porozumienie. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Departament Informacji o Nieruchomościach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Lepiej będzie z uzbrojeniem bo mierzona po zasypaniu, a jeszcze gorzej że zgodnie z projektem... czyli w innym miejscu niż w rzeczywistości :(
 2 
odpowiedz zgłoś
@macbed a czyja to jest wina, że ewidencja na papierze?
odpowiedz zgłoś
do czego się przyczepić?? oczywiście że do tej pożal się boże integracji EGIB. w powiecie krakowskim brakuje nawet działek bo ewidencja hula na papierze, nie wspomnę o jakichkolwiek atrybutach. podam nawet konkretny przykład obrębu ZASTÓW gm. Kocmyrzów Luborzyca. Lepiej jak by jakiekolwiek pieniądze przeznaczyli na takie wsparcie w pierwszej kolejności a nie wynosili wszystko na wyżyny intelektu którego nie ma... ot tak.
odpowiedz zgłoś
związek jest taki że kasa wydawana na wsparcie Oracle to jakieś kilkadziesiąt serwerów powiatowych. Poza tym GGK postuluje usługi powiatowe a dziwnym trafem skupia wszystko w serwerze centralnym. Dziwne no nie ? ;)
odpowiedz zgłoś
przyrasta:-) dzisiaj jest 86.
odpowiedz zgłoś
a jaki to ma związek to nie stoi na Oracle? Szach mat?
odpowiedz zgłoś
A jaka kwota jest przeznaczona na wsparcie Oracle dla GUGiK ?
odpowiedz zgłoś
@X Uprzedzę GUGiK: 0 zł (słownie: zero złotych)
odpowiedz zgłoś
Jaka kwota jest przeznaczona na jeden powiat z budżetu GUGiK na to zadanie ? Chciałeś to masz.
odpowiedz zgłoś
kuurde balans ...do czego by tu się przyczepić?
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS