wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-14| Geodezja

GUGiK pomoże powiatom zintegrować uzbrojenie terenu

W grudniu ubiegłego roku udało się doprowadzić do pełnego pokrycia danymi EGiB w usłudze Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów. Teraz GUGiK chce się skoncentrować na integracji powiatowych danych o uzbrojeniu terenu.


GUGiK pomoże powiatom zintegrować uzbrojenie terenu

Choć usługa Krajowej Integracji Uzbrojenia Terenu (KIUT) została uruchomiona razem z KIEG, to na razie oferuje dane tylko dla niewielkiej części powiatów. W momencie utworzenia (tj. w lipcu 2017 r.) integrowała dane z 41 powiatów, a dziś jest ich 79 (patrz mapa obok).

GUGiK chce jednak zmienić ten stan rzeczy. Dziś zadeklarował, że powiaty mające problem z samodzielną publikacją usługi na potrzeby KIUT będą mogły skorzystać z infrastruktury informatycznej urzędu. W tym celu samorządy powinny zawrzeć z GUGiK-iem stosowne porozumienie. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Departament Informacji o Nieruchomościach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Lepiej będzie z uzbrojeniem bo mierzona po zasypaniu, a jeszcze gorzej że zgodnie z projektem... czyli w innym miejscu niż w rzeczywistości :(

@macbed a czyja to jest wina, że ewidencja na papierze?

do czego się przyczepić?? oczywiście że do tej pożal się boże integracji EGIB. w powiecie krakowskim brakuje nawet działek bo ewidencja hula na papierze, nie wspomnę o jakichkolwiek atrybutach. podam nawet konkretny przykład obrębu ZASTÓW gm. Kocmyrzów Luborzyca. Lepiej jak by jakiekolwiek pieniądze przeznaczyli na takie wsparcie w pierwszej kolejności a nie wynosili wszystko na wyżyny intelektu którego nie ma... ot tak.

związek jest taki że kasa wydawana na wsparcie Oracle to jakieś kilkadziesiąt serwerów powiatowych. Poza tym GGK postuluje usługi powiatowe a dziwnym trafem skupia wszystko w serwerze centralnym. Dziwne no nie ? ;)

przyrasta:-) dzisiaj jest 86.

a jaki to ma związek to nie stoi na Oracle? Szach mat?

A jaka kwota jest przeznaczona na wsparcie Oracle dla GUGiK ?

@X Uprzedzę GUGiK: 0 zł (słownie: zero złotych)

Jaka kwota jest przeznaczona na jeden powiat z budżetu GUGiK na to zadanie ? Chciałeś to masz.

kuurde balans ...do czego by tu się przyczepić?

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt