Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-22| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Zapowiedź budowy satelity GeoEye-2


Firma Geo-Eye rozpoczyna prace nad swoim kolejnym satelitą obrazowym GeoEye-2. Wybrała właśnie firmę ITT, która dostarczy kamery dla tego urządzenia.

GeoEye-2 ma wykonywać zdjęcia z rozdzielczością 25 cm. W przyszłym roku zostanie wybrana firma, która zbuduje satelitę. Planuje się, że potrwa to około 3 lat. Firma ITT już wcześniej współpracowała z GeoEye. W jej kamerę wyposażony jest satelita IKONOS oraz GeoEye-1. Ten ostatni ma zostać umieszczony na orbicie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego urządzenia pozwolą uzyskać zdjęcia o rozdzielczości 41 cm.
Chociaż firma GeoEye posiada licencję wydaną przez NOAA na tworzenie i umieszczanie na orbicie wysokorozdzielczych satelitów, to o udostępnianiu precyzyjnych danych decyduje rząd amerykański. I to od niego zależy, jaką ostatecznie rozdzielczość będą mogły mieć obrazy z GeoEye-2. Obecnie komercyjne zdjęcia mogą mieć maksymalną rozdzielczość 0,5 m.

Źródło: GeoEye


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS