wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-12| Geodezja, GIS, Firma, Software

Geo-Spot i GeoX łączą się w Cubic Orb

Z końcem kwietnia firmy Geo-Spot (usługi geodezyjne) oraz GeoX (producent programów optymalizujących pracę geodetów) połączyły się w Cubic Orb.


Geo-Spot i GeoX łączą się w Cubic Orb

Cubic Orb mieści się we Wrocławiu i jest projektem trzech osób. Tomasz Kamiński – praktykujący geodeta i doświadczony programista, będzie odpowiadać za rozwój programów komputerowych. Krzysztof Krzeszowski – geodeta prowadzący własną działalność geodezyjną, będzie nadzorować działalność geodezyjną spółki oraz sprzedaż urządzeń pomiarowych. Piotr Górecki – prawnik specjalizujący się w nowych technologiach, będzie zajmować się formalną stroną funkcjonowania spółki.

Obecnie podstawowym produktem Cubic Orb jest sześć programów komputerowych – nakładek dla platform CAD (współpracują ze wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami). KaliBronek, jest przeznaczony do kalibracji, edycji i zarządzania obrazami rastrowymi w środowisku CAD. GoKart służy do kreślenia map wektorowych i obiektowych w środowiskach CAD z jednoczesnym tworzeniem baz atrybutowych w celu generowania roboczych baz danych w postaci plików GML. Wms2Cad umożliwia wyświetlanie na rysunku CAD map i zobrazowań z serwisów WMS na podstawie współrzędnych w znanym układzie. GeoView służy do pracy na zbiorach współrzędnych, w tym umożliwia ich przeglądanie i zaawansowane przetwarzanie. RawGenius stworzono do generowania spersonalizowanych raportów z pomiarów GNSS na podstawie plików RAW, RW5 i CSV, a TranMap do transformacji współrzędnych pomiędzy polskimi i zagranicznymi układami.

Ponadto spółka kończy prace nad aplikacją QuickGNSS (fot.) do obsługi odbiorników GNSS za pomocą dowolnego urządzenia z systemem Android. Spółka umożliwia zakupienie licencji wieczystych (w tym przenośnych USB) i czasowych oraz przetestowanie programów w wersji demonstracyjnej.

Poza tworzeniem i sprzedażą programów spółka, działając w ramach Bonu na Innowacje, współpracuje z Politechniką Śląską nad systemem wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość w pomiarach geodezyjnych. Cubic Orb jest również kluczowym dystrybutorem urządzeń pomiarowych szwedzkiej marki Satlab Geosolutions oraz wykonuje usługi geodezyjne, co pozwala jej być pierwszym użytkownikiem i recenzentem swoich rozwiązań oraz być na bieżąco z potrzebami geodetów, których rozwiązanie jest podstawową ideą stworzenia spółki.

Źródło: CubicOrb


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS