wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-06| GIS, Mapy

Internetowa Mapa Roku: znamy opracowania zgłoszone do konkursu

Z końcem maja upłynął termin zgłaszania kandydatów w konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Internetowa Mapa Roku 2018/2019”. W tegorocznej edycji o tytuł najlepszej mapy ubiega się 7 opracowań.


Internetowa Mapa Roku: znamy opracowania zgłoszone do konkursu <br />
Interfejs portalu mapowego Mapa RCiWN
Interfejs portalu mapowego Mapa RCiWN
Lista zgłoszeń wraz z informacją o autorach, wykonawcach i właścicielach (w kolejności przesyłania zgłoszeń):

1. Mapa rejestru cen i wartości nieruchomości (RCiWN). Autor i wykonawca: Łukasz Halik; właściciel: Łukasz Halik.

2. LightUP Timisoara! Autorzy i wykonawcy: Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego PUZZLE (zespół autorski: Małgorzata Świąder, Jan Kazak, Karolina Birnbaum, Agata Zembik, Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Besser, Marcin Puczyłowski, Kinga Sawicka, Dominik Taratuta, Adrian Kowcz), właściciel: Małgorzata Świąder.

3. Model 3D Poznania. Autor opracowania kartograficznego i wykonawca strony: SHH SP. z o.o., właściciel: Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

4. Województwo Dolnośląskie: plany urządzeniowo-rolne gmin. Autorzy: Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, Wykonawca strony internetowej: GISPartner Sp. z o.o., Właściciel: Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

5. Województwo Dolnośląskie: regiony fizycznogeograficzne. Autorzy: Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na podstawie danych GDOŚ, Wykonawca strony internetowej: GISPartner sp. z o.o., Właściciel: Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

6. Cartographia Cracoviana. Autor: Jakub Wojkowski, wykonawcy: Marcin Wasilewski i Jakub Wojkowski.

7. Łódzkie Oblicza Niepodległej. Autorzy i wykonawcy: Łukasz Lechowski, Angelika Jasion.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Akademii Kartografii i Geoinformatyki 11 czerwca br. we Wrocławiu. Jak infomuje SKP, czynnikiem decydującym w ocenie map będzie użyteczność prezentacji kartograficznej, w tym: walory informacyjne, jakość redakcji kartograficznej, wyposażenie funkcyjne oraz wygoda i intuicyjność interfejsu użytkownika. Przyznane zostaną także opcjonalnie wyróżnienia specjalne najlepszym mapom o szczególnych walorach poznawczych, edukacyjnych lub też funkcjonalnych (mapy multimedialne lub mobilne). Nagrody będą przyznawane przez komisję powołaną przez Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich.

Źródło: SKP, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS