Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-05-24| GNSS, Geodezja, Edukacja

Sukces doktoranta IGiG na konferencji dotyczącej badania deformacji

Damian Tondaś, doktorant w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki UP we Wrocławiu, zdobył nagrodę za najlepszy poster na konferencji „4th Joint International Symposium on Deformation Monitoring” w Atenach (15-17 maja).


Sukces doktoranta IGiG na konferencji dotyczącej badania deformacji

Sympozjum – zorganizowane przez National Technical University of Athens – bazuje na ponad 40-letniej tradycji konferencji Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG) oraz Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG) w zakresie pomiarów deformacji oraz wykorzystania geodezji w geotechnice i inżynierii budowlanej. Obecny status konferencji JISDM został wprowadzony siedem lat temu w Hongkongu i wyraża ścisłą współpracę między organizacjami naukowymi FIG, IAG i Międzynarodowego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) w dziedzinie pomiarów i analizy deformacji terenu.

Organizatorzy tegorocznego sympozjum przyznali dwie nagrody za przedstawienie wyników badań: za najlepszy referat mówiony oraz prezentację w formie posteru. Nagroda za najlepszy poster trafiła do Damiana Tondasia za pracę pod tytułem „Investigation for mining-induced deformation in Upper Silesia Coal Basin with multi-GNSS in Near Real-Time”. Dotyczyła ona badań związanych z pozycjonowaniem stacji GNSS w czasie prawie rzeczywistym NRT (Near Real-Time). Obszar badań obejmował głównie teren Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a w szczególności nieckę osiadań występującą w okolicach Rybnika. Teren deformacji powstał na skutek działalności górniczej prowadzonej w tym rejonie. Rezultaty pozycjonowania systemu NRT zostały porównane z wynikami uzyskanymi techniką interferometrii radarowej PSI (Persistent Scatterer Interferometry). Rezultaty z obydwóch technik potwierdziły zgodność wyznaczonych prędkości oraz kierunku zaobserwowanych deformacji terenu dla badanego obszaru.
Współautorami posteru byli Kamila Pawłuszek, Maya Ilieva, Jan Kapłon oraz Witold Rohm – pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nagrodzony poster

Źródło: IGiG


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama