Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-16| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów

Podczas dzisiejszego zebrania Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich (16 kwietnia) odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń. Oficjalnie ogłoszono również wyniki Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018) i nagrodzono laureatów.


Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów <br />
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Odznaczenia otrzymali:
• Brązowy Krzyż Zasługi nadawany przez prezydenta RP – Lucjan Średnicki z Oddziału Świętokrzyskiego SGP,
• Medal „Za zasługi dla geodezji i kartografii” – Zbigniew Rynkiewicz (Oddział SGP w Gdańsku),
• Srebrną Honorową Odznakę NOT – Witold Radzio (Oddział SGP w Warszawie),
• Srebrną Honorową Odznakę SGP – dr inż. Dominik Próchniewicz (Oddział SGP w Warszawie).

Artur Soboń - uczestniczący w zebraniu i wręczający odznaczenia i nagrody sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - sam został udekorowany przez prezesa Zarządu Głównego SGP Janusza Walo Medalem „Amigo Societas” – Przyjaciel Stowarzyszenia.

Prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo, Witold Radzio, wiceminister Artur Soboń,
dr inż. Dominik Próchniewicz oraz Lucjan Średnicki

Nagrody odebrali dziś również laureaci Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018).

W kategorii prac magisterskich najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce – Paulina Woźniak („Analiza możliwości wykorzystania obserwacji GNSS z sieci ASG-EUPOS w badaniach sejsmologicznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Dominik Próchniewicz).
II miejsce – Dorota Marjańska („Stworzenie i analiza dokładności modelu quasi-geoidy dla układu EVRF2007 na obszarze Polski”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej; opiekun pracy: dr inż. Tomasz Olszak).
III miejsce – Sylwia Marczak („Identyfikacja obszarów osuwiskowych w zbiorze danych lotniczego skaningu laserowego z wykorzystaniem klasyfikacji obiektowej”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski).

Od lewej: wiceprezes firmy Geo-System Piotr Jurczak, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK Rafał Władziński, autorka zwycięskiej pracy magisterskiej Paulina Woźniak, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Dominik Próchniewicz (opiekun pracy)

Natomiast w kategorii prac inżynierskich najlepiej wypadli:
I miejsce – Krzysztof Urbański („Wykorzystanie danych fotogrametrycznych z pokładu UAV w inwentaryzacji obiektu zabytkowego”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).
II miejsce – Paweł Trybała („Zastosowanie wybranych metod estymacji odpornej do wyrównywania sieci geodezyjnych”, Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, opiekun pracy: dr inż. Zbigniew Muszyński).
III miejsce – Karolina Borkowska, Ewelina Szymańska („Modelowanie i wizualizacja 3D budynków Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem wieloźródłowych danych fotogrametrycznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).

Autor zwycięskiej pracy inżynierskiej Krzysztof Urbański, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Krzysztof Bakuła (opiekun pracy)

Wśród fundatorów nagród dla autorów najlepszych prac dyplomowych znalazły się firmy: Esri Polska, Geo-System, TPI, a także GUGiK, Politechnika Warszawska, redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl oraz „Przegląd Geodezyjny”.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS