wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-16| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów

Podczas dzisiejszego zebrania Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich (16 kwietnia) odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń. Oficjalnie ogłoszono również wyniki Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018) i nagrodzono laureatów.


Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów <br />
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Odznaczenia otrzymali:
• Brązowy Krzyż Zasługi nadawany przez prezydenta RP – Lucjan Średnicki z Oddziału Świętokrzyskiego SGP,
• Medal „Za zasługi dla geodezji i kartografii” – Zbigniew Rynkiewicz (Oddział SGP w Gdańsku),
• Srebrną Honorową Odznakę NOT – Witold Radzio (Oddział SGP w Warszawie),
• Srebrną Honorową Odznakę SGP – dr inż. Dominik Próchniewicz (Oddział SGP w Warszawie).

Artur Soboń - uczestniczący w zebraniu i wręczający odznaczenia i nagrody sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - sam został udekorowany przez prezesa Zarządu Głównego SGP Janusza Walo Medalem „Amigo Societas” – Przyjaciel Stowarzyszenia.

Prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo, Witold Radzio, wiceminister Artur Soboń,
dr inż. Dominik Próchniewicz oraz Lucjan Średnicki

Nagrody odebrali dziś również laureaci Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018).

W kategorii prac magisterskich najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce – Paulina Woźniak („Analiza możliwości wykorzystania obserwacji GNSS z sieci ASG-EUPOS w badaniach sejsmologicznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Dominik Próchniewicz).
II miejsce – Dorota Marjańska („Stworzenie i analiza dokładności modelu quasi-geoidy dla układu EVRF2007 na obszarze Polski”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej; opiekun pracy: dr inż. Tomasz Olszak).
III miejsce – Sylwia Marczak („Identyfikacja obszarów osuwiskowych w zbiorze danych lotniczego skaningu laserowego z wykorzystaniem klasyfikacji obiektowej”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski).

Od lewej: wiceprezes firmy Geo-System Piotr Jurczak, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK Rafał Władziński, autorka zwycięskiej pracy magisterskiej Paulina Woźniak, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Dominik Próchniewicz (opiekun pracy)

Natomiast w kategorii prac inżynierskich najlepiej wypadli:
I miejsce – Krzysztof Urbański („Wykorzystanie danych fotogrametrycznych z pokładu UAV w inwentaryzacji obiektu zabytkowego”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).
II miejsce – Paweł Trybała („Zastosowanie wybranych metod estymacji odpornej do wyrównywania sieci geodezyjnych”, Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, opiekun pracy: dr inż. Zbigniew Muszyński).
III miejsce – Karolina Borkowska, Ewelina Szymańska („Modelowanie i wizualizacja 3D budynków Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem wieloźródłowych danych fotogrametrycznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).

Autor zwycięskiej pracy inżynierskiej Krzysztof Urbański, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Krzysztof Bakuła (opiekun pracy)

Wśród fundatorów nagród dla autorów najlepszych prac dyplomowych znalazły się firmy: Esri Polska, Geo-System, TPI, a także GUGiK, Politechnika Warszawska, redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl oraz „Przegląd Geodezyjny”.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przepisy § 39 rozporzadzenia w sprawie egib należy interpretować w kontekście § 37. Stosuje się je w sytuacji, gdy brak jest dokumentacji PZGiK określającej przebieg granicy z wymaganą obecnie dokładnością lub jeżeli zawarte w istniejącej dokumentacji PZGiK nie są wiarygodne. Jeżeli istnieją dokumenty, które określają w sposób wiarygodny przebieg granic i umożliwiają pozyskanie danych o położeniu punktów granicznych z wymaganą dokładnością, to przepisy § 39 nie mogą być stosowane. Zwracam także uwagę, że przy zakładaniu ewidencja gruntów w ubiegłym wieku nie ustalano w sposób sformalizowany przebiegu granic działek ewidencyjnych; nie istnieją dokumenty potwierdzające takie czynności.
 4 
odpowiedz zgłoś
Brawa dla autorów i autorek najlepszych prac! I dla PW!
 4 
odpowiedz zgłoś
§ 39 egib @Juliusz Rozumiem że piszesz w sprawie tego parag. "39. 1. Ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych, w tym położenia wyznaczających je punktów granicznych....." Jak można inaczej rozumieć niż ustalenie przebiegu granic..
 1 
odpowiedz zgłoś
Par. 39 nie ma nic wspólnego z ustalaniem granicy. Jest czynnością techniczną, lokalizowaniem przestrzennym punktu o ściśle określonym położeniu. Może dotyczyć punktu który był kiedyś tylko pomierzony albo pomierzony i oznaczony znakiem granicznym. Natomiast par. 39, sam w sobie, nie przesądza o tym co ten punkt oznacza w kontekście zasięgu prawa własności i oczywiście nie wyklucza prawa do żądania rozgraniczenia. Wszystko zależy od tego co jest już poza tym paragrafem. W jakiej procedurze zostało ustalone położenie punktu, czy zaszły zmiany które uzasadniają ponowne przeprowadzenie np. procedury rozgraniczenia itp. Natomiast co do ustalania położenia punktu granicznego a granicy. Samego, pojedynczego, punktu granicznego nie da się ustalić ponieważ on niczego nie określa. Zawsze ustala się odcinki na których przecięciu są punkty. I to są tylko punkty charakterystyczne determinujące położenie pozostałych punktów leżacych na odcinkach je łączących. :-)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ustalanie przebiegu granic @miau Nie artykuł tylko paragraf. Jakby nie paragraf 39 to byś robił(a) rozgraniczenia do śmierci. Przed w/w paragrafem nie było "szybkiego" sposobu ustalenia przebiegu granic, szczególnie na obszarach pokrytych katastrem 2880. Na pewno należy go "ULEPSZYĆ" , ale jest. Ja natomiast jestem zwolennikiem ustalania położenia punktu granicznego, a nie przebiegu granicy i oczywiście sankcjonowania go prawnie !
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Najciekawsza praca Pauliny Woźniak - byłem, widziałem, gratulacje!
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Witku Gratulacje. Tobie nagroda się należała. Pozdrawiam
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Konsultacje Mam tylko nadzieję, że jutro członkowie SGP zaczną konsultacje zmian przepisów prawnych i zablokuja wprowadzenie nieprzemyslanych ryczałtów w opłatach geodezyjnych.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Czekajcie czy jak teraz np PTG zaprosi ministra a on nie przyjdzie to będziemy mieli do czynienia z dyskryminacją ?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
TPI? Na trzecim zdjęciu, pierwszy od lewej stoi wiceprezes Geoststemu, a nie przedstawiciel TPI.
 3 
odpowiedz zgłoś
no kurczę z całym szacunkiem, ale co robi ten pan na drugim zdjęciu? za art 39 egib dostał?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS