Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-04-16 | Geodezja, Edukacja, Imprezy

Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów

Podczas dzisiejszego zebrania Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich (16 kwietnia) odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń. Oficjalnie ogłoszono również wyniki Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018) i nagrodzono laureatów.


Ilustracja: Nagrody i odznaczenia dla geodetów i od geodetów <br />
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Wiceminister Artur Soboń z medalem Amigo Societas, z prawej prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo
Odznaczenia otrzymali:
• Brązowy Krzyż Zasługi nadawany przez prezydenta RP – Lucjan Średnicki z Oddziału Świętokrzyskiego SGP,
• Medal „Za zasługi dla geodezji i kartografii” – Zbigniew Rynkiewicz (Oddział SGP w Gdańsku),
• Srebrną Honorową Odznakę NOT – Witold Radzio (Oddział SGP w Warszawie),
• Srebrną Honorową Odznakę SGP – dr inż. Dominik Próchniewicz (Oddział SGP w Warszawie).

Artur Soboń - uczestniczący w zebraniu i wręczający odznaczenia i nagrody sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - sam został udekorowany przez prezesa Zarządu Głównego SGP Janusza Walo Medalem „Amigo Societas” – Przyjaciel Stowarzyszenia.

Prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo, Witold Radzio, wiceminister Artur Soboń,
dr inż. Dominik Próchniewicz oraz Lucjan Średnicki

Nagrody odebrali dziś również laureaci Konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia (edycja 2017/2018).

W kategorii prac magisterskich najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce – Paulina Woźniak („Analiza możliwości wykorzystania obserwacji GNSS z sieci ASG-EUPOS w badaniach sejsmologicznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Dominik Próchniewicz).
II miejsce – Dorota Marjańska („Stworzenie i analiza dokładności modelu quasi-geoidy dla układu EVRF2007 na obszarze Polski”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej; opiekun pracy: dr inż. Tomasz Olszak).
III miejsce – Sylwia Marczak („Identyfikacja obszarów osuwiskowych w zbiorze danych lotniczego skaningu laserowego z wykorzystaniem klasyfikacji obiektowej”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski).

Od lewej: wiceprezes firmy Geo-System Piotr Jurczak, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK Rafał Władziński, autorka zwycięskiej pracy magisterskiej Paulina Woźniak, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Dominik Próchniewicz (opiekun pracy)

Natomiast w kategorii prac inżynierskich najlepiej wypadli:
I miejsce – Krzysztof Urbański („Wykorzystanie danych fotogrametrycznych z pokładu UAV w inwentaryzacji obiektu zabytkowego”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).
II miejsce – Paweł Trybała („Zastosowanie wybranych metod estymacji odpornej do wyrównywania sieci geodezyjnych”, Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, opiekun pracy: dr inż. Zbigniew Muszyński).
III miejsce – Karolina Borkowska, Ewelina Szymańska („Modelowanie i wizualizacja 3D budynków Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem wieloźródłowych danych fotogrametrycznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła).

Autor zwycięskiej pracy inżynierskiej Krzysztof Urbański, wiceminister Artur Soboń
oraz dr inż. Krzysztof Bakuła (opiekun pracy)

Wśród fundatorów nagród dla autorów najlepszych prac dyplomowych znalazły się firmy: Esri Polska, Geo-System, TPI, a także GUGiK, Politechnika Warszawska, redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl oraz „Przegląd Geodezyjny”.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Przepisy § 39 rozporzadzenia w sprawie egib należy interpretować w kontekście § 37. Stosuje się je w sytuacji, gdy brak jest dokumentacji PZGiK określającej przebieg granicy z wymaganą obecnie dokładnością lub jeżeli zawarte w istniejącej dokumentacji PZGiK nie są wiarygodne. Jeżeli istnieją dokumenty, które określają w sposób wiarygodny przebieg granic i umożliwiają pozyskanie danych o położeniu punktów granicznych z wymaganą dokładnością, to przepisy § 39 nie mogą być stosowane. Zwracam także uwagę, że przy zakładaniu ewidencja gruntów w ubiegłym wieku nie ustalano w sposób sformalizowany przebiegu granic działek ewidencyjnych; nie istnieją dokumenty potwierdzające takie czynności.
  
 4 
Brawa dla autorów i autorek najlepszych prac! I dla PW!
  
 4 
§ 39 egib @Juliusz Rozumiem że piszesz w sprawie tego parag. "39. 1. Ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych, w tym położenia wyznaczających je punktów granicznych....." Jak można inaczej rozumieć niż ustalenie przebiegu granic..
  
 1 
Par. 39 nie ma nic wspólnego z ustalaniem granicy. Jest czynnością techniczną, lokalizowaniem przestrzennym punktu o ściśle określonym położeniu. Może dotyczyć punktu który był kiedyś tylko pomierzony albo pomierzony i oznaczony znakiem granicznym. Natomiast par. 39, sam w sobie, nie przesądza o tym co ten punkt oznacza w kontekście zasięgu prawa własności i oczywiście nie wyklucza prawa do żądania rozgraniczenia. Wszystko zależy od tego co jest już poza tym paragrafem. W jakiej procedurze zostało ustalone położenie punktu, czy zaszły zmiany które uzasadniają ponowne przeprowadzenie np. procedury rozgraniczenia itp. Natomiast co do ustalania położenia punktu granicznego a granicy. Samego, pojedynczego, punktu granicznego nie da się ustalić ponieważ on niczego nie określa. Zawsze ustala się odcinki na których przecięciu są punkty. I to są tylko punkty charakterystyczne determinujące położenie pozostałych punktów leżacych na odcinkach je łączących. :-)
    2 
 2 
Ustalanie przebiegu granic @miau Nie artykuł tylko paragraf. Jakby nie paragraf 39 to byś robił(a) rozgraniczenia do śmierci. Przed w/w paragrafem nie było "szybkiego" sposobu ustalenia przebiegu granic, szczególnie na obszarach pokrytych katastrem 2880. Na pewno należy go "ULEPSZYĆ" , ale jest. Ja natomiast jestem zwolennikiem ustalania położenia punktu granicznego, a nie przebiegu granicy i oczywiście sankcjonowania go prawnie !
    2 
 7 
Najciekawsza praca Pauliny Woźniak - byłem, widziałem, gratulacje!
    2 
 2 
Witku Gratulacje. Tobie nagroda się należała. Pozdrawiam
    1 
 6 
Konsultacje Mam tylko nadzieję, że jutro członkowie SGP zaczną konsultacje zmian przepisów prawnych i zablokuja wprowadzenie nieprzemyslanych ryczałtów w opłatach geodezyjnych.
    3 
 2 
Czekajcie czy jak teraz np PTG zaprosi ministra a on nie przyjdzie to będziemy mieli do czynienia z dyskryminacją ?
    1 
 3 
TPI? Na trzecim zdjęciu, pierwszy od lewej stoi wiceprezes Geoststemu, a nie przedstawiciel TPI.
  
 3 
no kurczę z całym szacunkiem, ale co robi ten pan na drugim zdjęciu? za art 39 egib dostał?
    2 
 2 



wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Wojewódzkie Biuro Geodezji i Urządzeń Rolnych w Kielcach działało od 1962 do 1999 roku?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Solski (1622-1701)
Urodził się 21 września 1622 roku w Kaliszu. Studiował w tamtejszym kolegium. W latach 1644-46 był prefektem bursy szkolnej i wykładowcą matematyki. W 1653 roku został kapelanem obozowym w Kamieńcu. Rok później wyjechał do Turcji jako kapelan...
więcej

strzałka w dółGeodaty
ok. 570

ok. 570
Powstała mapa z Madaby - mapa w postaci mozaiki, jaką została wyłożona posadzka w kościele w Madabie (teren dzisiejszej Jordanii).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama