wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Warszawa na zdjęciach ukośnych

Do grona polskich miast posiadających lotnicze zdjęcia ukośne dołączyła właśnie Warszawa.


Warszawa na zdjęciach ukośnych

Fotografie na zlecenie stołecznego ratusza pozyskała firma MGGP Aero, wykonując naloty w dniach 9, 12, 13 i 15 kwietnia 2018 roku. Objęły one około 530 km kw., a ich efektem jest fotoplan w rozdzielczości 8 cm.

Opracowanie można przeglądać pod adresem ukosne.um.warszawa.pl. Serwis „Warszawa ukośna” pozwala na synchroniczne oglądanie obszaru Warszawy z 5 stron, w tym wykonywanie pomiarów wysokości, odległości, powierzchni oraz z wyszukiwanie ulic i adresów.

Dodajmy, że od grudnia ubiegłego roku w stołecznym serwisie mapowym dostępny jest również fotoplan miasta opracowany na podstawie lotniczych zdjęć pionowych. Jego rozdzielczość również wynosi 8 cm i również bazuje on na zdjęciach z pierwszej połowy kwietnia ubiegłego roku.

Lotnicze zdjęcie ukośne centrum Warszawy

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~Obserwator_z_ramienia_ONZ Jak jesteś z ONZ to po co patrzysz na to forum.

Po co mieszacie geodezję z potrzebami miasta? Przecież ten projekt nie miał nic wspólnego z urzędami geodezji, tylko był wykonywany bezpośrednio na zlecenie urzędu miasta.

ale badziew Kto za to płaci i kto za to beknie ??

Constans No to kolejne pieniądze popłynęły z warszawskiego Ratusza. Tylko po co? Kiedy wreszcie ktoś zbada sposów wydatkowania środków publicznych w warszawskiej geodezji (celowość)? Jednolity system EGiB to chyba moje wnuki dopiero poznają. Kasa płynie na to od lat, a finału nie widać - ktoś za to odpowie?

do MieszaniecFrancuskiej mam nadzieję, że nie ucierpiała na tym perystaltyka jelit i procesy nefrologiczne w twoim organiźmie?

. WOW :) ile milionów?

To więcej niż mapa. Nie widziałem jeszcze tak ciekawego sposobu na oglądanie miasta. Zdecydowanie wymiata treścią i szybkością pozostałe portale. Od godziny siedziałem i nie mogłem przestać oglądać.

tylko 2 lata zajęło od przetargu w końcu

. Brzydkie ukośki, przejaskrawione jak stare monidło. Czy Radom ładniejszy od Warszawy to znak czasów ? Czekam na kolejną edycję bo poprawić to trzeba.

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt