wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-12-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja

Fotoplan Warszawy 2018 już w internecie

W serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy dostępne są już zdjęcia lotnicze miasta wykonane w kwietniu tego roku.


Fotoplan Warszawy 2018 już w internecie <br />
Wieżowiec Rondo 1
Wieżowiec Rondo 1

Naloty trwały niecałe trzy dni, tj. od 6 do 8 kwietnia br. Kamera o blisko 400 megapikselowej matrycy była zainstalowana na dwusilnikowym samolocie Piper PA-31-350 Chieftain latającym na wysokości około 1800 metrów nad miastem. Ze względu na wysoką zabudowę centrum miasta pokryto dodatkowymi szeregami zagęszczającymi, tak aby podczas opracowywania fotoplanu uzyskać efekt jak najmniej przechylających się wysokich budynków. W sumie pozyskano prawie 2500 zdjęć o rozdzielczości terenowej piksela 8 cm, spędzając w powietrzu blisko 25 godzin.

Więcej o tym, jak powstawał fotoplan, pisaliśmy w maju.

Fotoplan opracowano w ramach umowy podpisanej przez warszawski ratusz z firmami MGGP Aero oraz OPEGIEKA Elbląg. Jej wartość to 824 tys. zł i obejmuje ona również pozyskanie zdjęć lotniczych oraz wykonanie fotoplanu w przyszłym roku.

Budowa mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy

Budowa mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy

Gdzie można zobaczyć nowy fotoplan?

Tegoroczne zdjęcia lotnicze można przeglądać jako warstwę podkładową we wszystkich modułach warszawskiego serwisu mapowego – wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć przycisk „zdjęcia”. Ponadto w module „Warszawa historyczna” możemy porównać nowy fotoplan ze starszymi zdjęciami lotniczymi miasta, nawet z 1935 roku.

Nowe opracowanie możemy również podpiąć do aplikacji GIS-owej lub innego serwisu mapowego dzięki usłudze WMS (http://wms.um.warszawa.pl/serwis)

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ale tam są orta 8cm z 2018 roku a nie 2019. Czy tak ma byc?
odpowiedz zgłoś
Słowo ?już? w tytule ma tu wyjątkowo zasadne miejsce. Jak na Warszawe publikacja danych z kwietnia pod koniec grudnia to prawdziwe ?już?, zwłaszcza w kontekście jak sprawnie idą im jakiekolwiek inne roboty. Np ?już? prawie gotowy system egib.
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
2 komentarze



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS