Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-19| GIS, Edukacja, Imprezy

Geoinformacja po królewsku

Pod takim hasłem w dniach 29-31 maja odbędzie się III edycja Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych GIS Challenge w Krakowie. Organizatorzy przewidują udział 40 drużyn. Termin ich rejestracji mija 8 kwietnia.


Geoinformacja po królewsku

Główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. W ramach konkursu rywalizują zespoły dwu- i trzyosobowe, które w ciągu zaledwie kilku godzin mają rozwiązać określoną liczbę zadań.

Uczestnictwo w GIS Challenge jest także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy firmami z branży IT, które wykorzystują funkcjonalność GIS w swojej pracy, a najzdolniejszymi studentami branży geoinformatycznej.

Pomysłodawcą GIS Challenge jest Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a głównym organizatorem tegorocznych Mistrzostw jest Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Współorganizatorami – podobnie jak w podczas poprzednich edycjach – są ośrodki akademickie z całej Polski, stowarzyszenia, organizacje i firmy, których przedstawiciele aktywnie uczestniczą w przygotowaniu oraz przebiegu Mistrzostw.

Partnerem mistrzostw jest firma Esri Polska, Krakowski Park Technologiczny (który będzie gościł Mistrzostwa jednego dnia) oraz inne firmy z branży geoinformatycznej. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje na temat przesyłania zgłoszeń oraz regulaminu i harmonogramu wydarzenia dostępne są na stronie WWW Mistrzostw oraz na profilu GIS Challenge na Facebooku.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS