wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-28| Prawo, Przetargi

Kiedy nowe Prawo zamówień publicznych?

W rozmowie z PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz poinformowała, że projekt nowego Prawa zamówień publicznych w kwietniu powinien trafić na Stały Komitet Rady Ministrów. Dalsze plany zakładają, że przed wakacjami zostanie przyjęty przez rząd, a następnie trafi do Sejmu.


Kiedy nowe Prawo zamówień publicznych?
Przypomnijmy, że projekt nowej ustawy – opracowany wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych – 24 stycznia został skierowany do uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych. Trwały one do 23 lutego. Jednak w związku z objętością projektu i dużym zainteresowaniem rynku resort oczekuje na uwagi jeszcze do końca miesiąca. Minister Emilewicz wyjaśniła, że oprócz uwagi resortów i urzędów wpłynęło do tej pory kilkadziesiąt pism wysłanych w ramach konsultacji społecznych od organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń, pojedynczych zamawiających, ekspertów i wykonawców. Zadeklarowała też, że wszystkie uwagi zostaną rozpatrzone i doczekają się odpowiedzi (na marzec planowana jest konferencja uzgodnieniowa).

Celem opracowania nowej ustawy jest wprowadzenie spójnych i przejrzystych regulacji zawierających rozwiązania oparte na efektywności i transparentności udzielanych zamówień publicznych, uwzględniających jednocześnie rolę zamówień publicznych w kształtowaniu polityki państwa na rzecz wspierania innowacyjności i nowych technologii w zamówieniach publicznych, a także rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Wraz z projektem Pzp przygotowany został projekt ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę Prawo zamówień publicznych. Przewiduje się, że nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt