wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-28| Prawo, Przetargi

Kiedy nowe Prawo zamówień publicznych?

W rozmowie z PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz poinformowała, że projekt nowego Prawa zamówień publicznych w kwietniu powinien trafić na Stały Komitet Rady Ministrów. Dalsze plany zakładają, że przed wakacjami zostanie przyjęty przez rząd, a następnie trafi do Sejmu.


Kiedy nowe Prawo zamówień publicznych?
Przypomnijmy, że projekt nowej ustawy – opracowany wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych – 24 stycznia został skierowany do uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych. Trwały one do 23 lutego. Jednak w związku z objętością projektu i dużym zainteresowaniem rynku resort oczekuje na uwagi jeszcze do końca miesiąca. Minister Emilewicz wyjaśniła, że oprócz uwagi resortów i urzędów wpłynęło do tej pory kilkadziesiąt pism wysłanych w ramach konsultacji społecznych od organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń, pojedynczych zamawiających, ekspertów i wykonawców. Zadeklarowała też, że wszystkie uwagi zostaną rozpatrzone i doczekają się odpowiedzi (na marzec planowana jest konferencja uzgodnieniowa).

Celem opracowania nowej ustawy jest wprowadzenie spójnych i przejrzystych regulacji zawierających rozwiązania oparte na efektywności i transparentności udzielanych zamówień publicznych, uwzględniających jednocześnie rolę zamówień publicznych w kształtowaniu polityki państwa na rzecz wspierania innowacyjności i nowych technologii w zamówieniach publicznych, a także rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Wraz z projektem Pzp przygotowany został projekt ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę Prawo zamówień publicznych. Przewiduje się, że nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt