wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-27| Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble XR10 przenosi mieszaną rzeczywistość na budowę

Dzięki zaprezentowanemu właśnie przez Trimble’a specjalnemu kaskowi XR10 najnowsze gogle mieszanej rzeczywistości (MR) HoloLens 2 można bezpiecznie użytkować także na placu budowy.


Trimble XR10 przenosi mieszaną rzeczywistość na budowę

Premiera HoloLens 2, podobnie jak XR10, odbyła się w tym tygodniu na Światowym Kongresie Mobilnym w Barcelonie. Drugą generację gogli Microsoftu wyróżnia m.in. dwa razy większe pole widzenia oraz bardziej realistyczne wizualizacje – urządzenie wyświetla obrazy w rozdzielczości 2K na jedno oko.

Jak zauważa firma Trimble, jej kask XR10 jest pierwszą na świecie adaptacją tych gogli do specjalistycznych zastosowań. Stanowi bowiem certyfikowane rozwiązanie do bezpiecznej pracy na placu budowy. Dzięki niemu – przekonuje producent – modele 3D obiektów infrastrukturalnych stają się dostępne również dla pracowników z „pierwszej linii frontu”, zwiększając wydajność, produktywność i jakość prac budowlanych.

W zakresie MR spółka nie chce się jednak ograniczać wyłącznie do tego produktu i zapowiada również systematyczne rozwijanie usług i aplikacji pozwalających wykorzystywać mieszaną rzeczywistość w zastosowaniach inżynierskich, w szczególności interaktywną pracę z modelami 3D. Jeszcze w marcu ubiegłego roku firma zaprezentowała oprogramowanie Trimble Connect for HoloLens. Dzięki niemu modele 3D przygotowywane przez różne branże mogą być łączone i prezentowane bezpośrednio na terenie budowy w formie hologramów w skali 1:1.

Dodajmy, że w tym tygodniu własną aplikację inżynierską dla HoloLens 2 zaprezentowała również firma Bentley Systems. Jej program Synchro XR pozwala wizualizować w formie hologramów modele 4D infrastruktury, usprawniając planowanie prac budowlanych oraz monitorowanie ich postępów.

XR10 ma kosztować 4750 dolarów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mieszaną rzeczywistość to mam za każdym razem wychodząc z podgiku. Nikt tak nie zmiesza (zwłaszcza z błotem) jak nasza Służba Geodezyjna.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt