wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-25| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Bentley pokaże modele 4D w goglach Holo Lens 2

Podczas rozpoczynającego się dziś (25 lutego) w Barcelonie Światowego Kongresu Mobilnego Microsoft zaprezentuje nową generację swoich gogli wirtualnej rzeczywistości. Równocześnie firma Bentley Systems pokaże oprogramowanie, które pozwoli wykorzystać to urządzenie w zastosowaniach inżynierskich.


Bentley pokaże modele 4D w goglach Holo Lens 2

Jak zapewnia Microsoft, nowa generacja gogli HoloLens oferuje m.in. blisko 2 razy większą powierzchnię okularów, a także bardziej realistyczną wizualizację hologramów oraz interakcję z nimi.

Z zalet tych będą mogli już wkrótce korzystać użytkownicy aplikacji Synchro XR przygotowanej we współpracy z Microsoftem przez firmę Bentley Systems. Pozwala ona wyświetlać w trybie mieszanej rzeczywistości modele 3D ładowane bezpośrednio ze wspólnego środowiska danych wspieranego przez chmurę Azure. Zresztą – jak podkreśla Bentley – Synchro XR oferuje więcej niż tylko 3D, bo pozwala prezentować zmiany modelu w czasie, np. planowane postępy prac budowlanych.

Producent podkreśla, że połączenie Holo Lens 2 oraz Synchro XR to nie tylko wizualizacja. Dzięki tym narzędziom grupa użytkowników może wspólnie wchodzić w interakcje z modelami za pomocą określonych gestów. Zdaniem Bentleya zapewnia to skuteczny i intuicyjny sposób planowania prac budowlanych oraz monitorowania ich postępów, a także identyfikowania ewentualnych problemów, jakie mogą zaistnieć na budowie.

– Połączenie HoloLens 2 oraz Synchro XR zapewnia zupełnie nowy sposób interakcji z „cyfrowymi bliźniakami” projektów infrastrukturalnych. Użytkownicy zyskują nową perspektywę projektowania, mogą także lepiej i głębiej zrozumieć harmonogram projektu. Zamiast używać ekranu 2D z myszką i klawiaturą, inżynier może chodzić dookoła modelu i wchodzić z nimi w interakcje. To świetny sposób, by weryfikować już wykonane roboty, a także by przygotować się do realizacji kolejnych zadań – wyjaśnia Noah Eckhouse, starszy wiceprezes w Bentley Systems.

– Obecnie stosujemy HoloLens 2 i Synchro XR w dużym projekcie muzealnym w Rotterdamie. Poważnym wyzwaniem stojącym dziś przed branżą budowlaną jest unikanie przeróbek na placu budowy. Stosując tę technologię, możemy intuicyjnie zaprezentować harmonogram prac. Pozwala to łatwo sprawdzić, czy postępują one zgodnie z planem, a także wychwycić ewentualne problemy powodujące opóźnienia – mówi Menno de Jonge, dyrektor ds. cyfrowego budownictwa w firmie Royal BAM Group.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt