wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-03-16| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Trimble wprowadza mieszaną rzeczywistość na budowę

Dotychczas okulary mieszanej rzeczywistości (MR) typu HoloLens kojarzone były raczej z rozrywką. Trimble chce je natomiast wprowadzić na plac budowy, czemu mają służyć dwa zaprezentowane przez niego produkty.


Trimble wprowadza mieszaną rzeczywistość na budowę

Pierwszy to oprogramowanie Trimble Connect for HoloLens. Dzięki niemu modele 3D przygotowywane przez różne branże mogą być łączone i prezentowane bezpośrednio na terenie budowy w formie hologramów w skali 1:1. Pozwala to kontrolować projekty w kontekście rzeczywistego świata, a nie tylko na ekranie komputera. W ocenie Trimble’a takie rozwiązanie sprawdzi się także w monitorowaniu postępów na budowie czy podczas szkoleń.

Trimble skupił się nie tylko na oprogramowaniu. By zadbać o bezpieczeństwo użytkowników rozwiązań MR na placu budowy, korporacja przygotowała również Hard Hat Solution for Microsoft HoloLens, czyli – krótko mówiąc – kask zintegrowany z okularami Microsoft HoloLens, spełniający normy amerykańskiego instytutu ANSI.

– Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań mieszanej rzeczywistości w biznesie, potrzeba wizualizacji danych 3D poza biurem napędza nową falę innowacji w naszej firmie. Nasze nowe produkty pozwalają korzystać z zalet MR w wielu różnych branżach – mówi Aviad Almagor, dyrektor programu mieszanej rzeczywistości w firmie Trimble.

– Trimble Connect for HoloLens pozwala nam wyjść poza ograniczenia dwuwymiarowego ekranu. Prezentacja cyfrowego modelu w rzeczywistym świecie zapewnia jasne zrozumienie relacji między projektem 3D a aktualnym stanem placu budowy – mówi Olivier Pellegrin, menedżer BIM w firmie GA Smart Building oraz beta tester Trimble Connect for HoloLens.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Myślę że w Polsce już jest mieszna rzeczywistość. Jedna to ta w kórej žyją Urzędnicy a druga przedsiębiorcyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt