wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-16| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Trimble wprowadza mieszaną rzeczywistość na budowę

Dotychczas okulary mieszanej rzeczywistości (MR) typu HoloLens kojarzone były raczej z rozrywką. Trimble chce je natomiast wprowadzić na plac budowy, czemu mają służyć dwa zaprezentowane przez niego produkty.


Trimble wprowadza mieszaną rzeczywistość na budowę

Pierwszy to oprogramowanie Trimble Connect for HoloLens. Dzięki niemu modele 3D przygotowywane przez różne branże mogą być łączone i prezentowane bezpośrednio na terenie budowy w formie hologramów w skali 1:1. Pozwala to kontrolować projekty w kontekście rzeczywistego świata, a nie tylko na ekranie komputera. W ocenie Trimble’a takie rozwiązanie sprawdzi się także w monitorowaniu postępów na budowie czy podczas szkoleń.

Trimble skupił się nie tylko na oprogramowaniu. By zadbać o bezpieczeństwo użytkowników rozwiązań MR na placu budowy, korporacja przygotowała również Hard Hat Solution for Microsoft HoloLens, czyli – krótko mówiąc – kask zintegrowany z okularami Microsoft HoloLens, spełniający normy amerykańskiego instytutu ANSI.

– Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań mieszanej rzeczywistości w biznesie, potrzeba wizualizacji danych 3D poza biurem napędza nową falę innowacji w naszej firmie. Nasze nowe produkty pozwalają korzystać z zalet MR w wielu różnych branżach – mówi Aviad Almagor, dyrektor programu mieszanej rzeczywistości w firmie Trimble.

– Trimble Connect for HoloLens pozwala nam wyjść poza ograniczenia dwuwymiarowego ekranu. Prezentacja cyfrowego modelu w rzeczywistym świecie zapewnia jasne zrozumienie relacji między projektem 3D a aktualnym stanem placu budowy – mówi Olivier Pellegrin, menedżer BIM w firmie GA Smart Building oraz beta tester Trimble Connect for HoloLens.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Myślę że w Polsce już jest mieszna rzeczywistość. Jedna to ta w kórej žyją Urzędnicy a druga przedsiębiorcy
 1 
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS