wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-19| GIS, Teledetekcja

Model 3D Poznania najlepszym rozwiązaniem smart city ubiegłego roku

Na blisko półtora tysiąca głosów oddanych w plebiscycie na krajowe rozwiązanie roku dla inteligentnych miast ponad połowę uzyskał trójwymiarowy model zabudowy Poznania.


Model 3D Poznania najlepszym rozwiązaniem smart city ubiegłego roku

Przedsięwzięcie to uzyskało 59% głosów, deklasując takie projekty, jak: „Termomodernizacja wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej w formule PPP na terenie gminy Opalenica” (16% głosów) oraz „Zielona energia w czerwonych autobusach w Ostrowie Wielkopolskim” (14%). Organizatorem konkursu był blog Smart City Expert.

Przypomnijmy, że w ramach nagrodzonego projektu Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ wraz z wrocławską firmą SHH nie tylko opracowali kompletny model 3D zabudowy Poznania o szczegółowości LoD 2 (wg standardu CitymGML) i udostępnili go w nowoczesnym geoportalu, ale także przygotowano i wdrożono mechanizmy systematycznej aktualizacji tego opracowania (co jest realizowane siłami własnymi GEOPOZ-u).

Więcej o tym przedsięwzięciu można przeczytać w grudniowym GEODECIE.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt