wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-19| GIS, Teledetekcja

Model 3D Poznania najlepszym rozwiązaniem smart city ubiegłego roku

Na blisko półtora tysiąca głosów oddanych w plebiscycie na krajowe rozwiązanie roku dla inteligentnych miast ponad połowę uzyskał trójwymiarowy model zabudowy Poznania.


Model 3D Poznania najlepszym rozwiązaniem smart city ubiegłego roku

Przedsięwzięcie to uzyskało 59% głosów, deklasując takie projekty, jak: „Termomodernizacja wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej w formule PPP na terenie gminy Opalenica” (16% głosów) oraz „Zielona energia w czerwonych autobusach w Ostrowie Wielkopolskim” (14%). Organizatorem konkursu był blog Smart City Expert.

Przypomnijmy, że w ramach nagrodzonego projektu Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ wraz z wrocławską firmą SHH nie tylko opracowali kompletny model 3D zabudowy Poznania o szczegółowości LoD 2 (wg standardu CitymGML) i udostępnili go w nowoczesnym geoportalu, ale także przygotowano i wdrożono mechanizmy systematycznej aktualizacji tego opracowania (co jest realizowane siłami własnymi GEOPOZ-u).

Więcej o tym przedsięwzięciu można przeczytać w grudniowym GEODECIE.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt