wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-07| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

RDLP w Toruniu kupuje drony

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu rozstrzygnęła przetarg na dostawę bezzałogowych statków powietrznych, kamery wielospektralnej oraz oprogramowania do przetwarzania danych fotogrametrycznych.


RDLP w Toruniu kupuje drony <br />
fot. Henryk Kapusta (RDLP w Toruniu)
fot. Henryk Kapusta (RDLP w Toruniu)

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Wartość umowy podpisanej z firmą NaviGate z Krakowa to 369 tys. zł brutto.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa:
• 5 dronów o masie startowej do 1,5 kg (do celów promocyjnych) oraz 5 dronów o masie startowej do 7 kg (do celów fotogrametrycznych),
• kamery wielospektralnej przeznaczonej do wykonywania zdjęć w różnych kanałach spektralnych, pozwalającej ocenić stan zdrowotny drzewostanu i stopień uszkodzenia aparatu asymilacyjnego oraz potrzebę wykonania zabiegów chemicznych,
• oprogramowania do przetwarzania danych pozyskanych w wyniku nalotów fotogrametrycznych.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
.... ale przecież dobrze, że kupili. Byleby tylko umieli ją wykorzystać i też może wcale nie chodzi im o wysoce specjalistyczne opracowania tylko o możliwości rozpoznania np. stanu drzew czy też nielegalnych wycinek. Z NMT i ortofoto też może się udać aczkolwiek tu już potrzeba większej wiedzy aby ją poprawnie wykorzystać i uzyskać dobry produkt.

bedziepanzadowolony Dziękuje za rady. Komunę pamiętam tylko z dzieciństwa niestety. Prezentowałem możliwości pozyskiwania i wykorzystywania danych ze skaningu i fotki. Wielu różnym firmom i instytucjom. Bilans w instytucjach jest niestety taki że poważne zlecenia można policzyć na palcach jednej ręki, za to bardzo często zapadały decyzje o zakupie sprzętu (nie zawsze zakończone sukcesem). Mam doświadczenie w LP - robiłem prezentacje terenowe i publikacje w prasie - Głos Lasu a na GEOFORUM tez o tym pisano. A potem otrzymywałem propozycje zleceń nalotów za 800zł brutto "bo taki budżet". Także zanim będzie Pan doradzał żeby ruszyć d i pokazywać wszystkim co Pan potrafi proszę wziąć pod uwagę że efekt może być odwrotny od zamierzonego. Poziom porównań (tyczka z GPS plus guzik zapisz - fotogrametria) trochę jak osła z koniem - z daleka faktycznie to samo. Ps. W pełni zgadzam się z domowymi producentami wyrobów kiełbasianych;) Poniekąd też do nich należę tylko czasu coraz mniej żeby się realizować...

narzędzia ostatni autor `grzeg ma rację co do narzędzi i kiełbasy (dobrą kiełbasę też trudno samemu zrobić);czy została zbadana zasadność finansowa? ile nadleśnictw tym oblecą;oraz co istotne w jakim czasie? czy przyszli operatorzy zdają sobie sprawę co kupują cz może koledzy też mają i ja też kupię; sam nalot to pestka a co z danymi i ich przetworzeniem? czy powstanie z tego chociaż jedno orto? kto bogatemu zabronii... moim zdaniem to kolejny strzał w kolano LP; już nawet naborów do pracy nie przeprowadzają i wydatki ponad 350 tyś; "Kiedy by worek bogatego złota; Mógł człowiekowi przysporzyć żywota"

gadanie takie tam to co wyposażenie warsztatu też kupić i naprawiać samochód samodzielnie? nie ma co przesadzać, są usługi specjalistyczne które zawsze będą tańsze w zamówieniu niż próba robienia wszystkiego na własną rękę. Jak policzą koszty to się zdziwią a na końcu wyjdzie, że rzekome oprogramowanie do przetwarzania nie działa jak maszynka do robienia kiełbasy. Akurat kiełbasa to mi wychodzi i czasami lubię sobie sam zrobić i uwędzić. Także na sklepy mięsne się nie obraziłem, ale to inna para kaloszy.

~Geodeta Poznań, ~gość To może pracownicy terenowi w lasach mają zaprzestać używania tyczek lub odbiorników GPS, które od lat wykorzystują, bo to sprzęt geodezyjny a im nie wolno? Mamy wolny rynek dlatego mądry geodeta-biznesmen sprawdza możliwości jakiejś technologii, rozpoznaje rynek, typuje potencjalnych klientów i jeśli wszystko ekonomicznie ma sens, kupuje sprzęt i wybiera się na spotkanie handlowe, na którym przekonuje potencjalnego klienta do współpracy w danym zakresie. Mam wrażenie, że część polskich geodetów czeka aż robota sama do nich przyjdzie. A jak ktoś inny sprzątnie im kąsek sprzed nosa, to słychać tylko płacz, zgrzytanie zębów i pretensje do całego świata że nikt nam nie zlecił usługi... W dzisiejszych czasach trzeba umieć sprzedać swoje usługi i stale szukać nowych możliwości ich sprzedaży. Do tego potrzeba wysiłku i pracy. To już nie komuna... Dlatego proponuję teraz ruszyć cztery litery z wygodnych foteli i zacząć działać w sposób, w jaki działa się we wszystkich cywilizowanych krajach.

brednie? A czy RDLP to prywatna firma? Panu Kowalskiemu nikt nie broni bo działa na RÓWNYCH zasadach. Jak kupi autko żonie na raty to co miesiąc mu przypomną że musi na ratkę zapracować bo jak nie... ;)

brednie Gorszych bredni nie słyszałem. To tak jakby Kowalskiemu zabronić kupowania samochodu bo będzie codziennie rano podwoził żonę do pracy a taksówkarz zrobiłby to bardziej profesjonalnie.

Dlaczego nie zleca się usług? W wyniku takich działań psuje się rynek usług nic więcej. Podobnie jak zakup skanerów dla policji, uczelni czy innych instytucji. Potem okazuje się że Pan Kaziu z Panem Czesiem mają "dostęp" do technologi więc chętnie po godzinach zrobią to i owo za pół ceny bo przecież nie trzeba ponosić kosztów zakupu czy utrzymania sprzętu. O jakości produktów nie wspomnę. Czy RDLP zatrudni specjalistów z dziedziny fotogrametrii oraz geodezji? Nie sądzę. Sam sprzęt i soft bez doświadczonej kadry nie da dobrych efektów. Takie usługi powinny być zlecane wykwalifikowanym jednostkom w drodze przetargu.

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt