wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-05| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Instytucje, Kataster

Projekt nowego cennika za czynności geodezyjne, udzielanie informacji, wypisy i wyrysyGłówny Urząd Geodezji i Kartografii poinformował o przesłaniu do MSWiA projektu rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego.

Rozporządzenie określa wysokość opłat za czynności związane z prowadzeniem PZGiK, uzgadnianiem usytuowania projektowanych sieci urządzeń podziemnych, prowadzeniem krajowego systemu informacji o terenie, wykonywaniem wyrysów i wypisów.

W przeważającej części projekt nowego cennika jest identyczny z obowiązującym od lutego 2004 roku. Najważniejsze wprowadzone zmiany to:
● likwidacja naliczania opłat według liczby inwentaryzowanych przyłączy,
● zastosowanie współczynnika 0,01 w przypadku udostępniania materiałów z ewidencji gruntów i budynków na potrzeby LPIS,
● obniżka ceny z 20 na 17 złotych za udostępnianie cyfrowych map topograficznych w skali 1:5000 1:10 000,
● obniżka ceny z 5 zł na 0,50 gr za udostępnianie ortofotomapy wykonanej ze zdjęć lotniczych w skali 1:5000,
● wprowadzenie do cennika opłat za udostępnianie: Numerycznego Modelu Terenu, danych z Bazy Danych Obiektów Topograficznych, cyfrowych map tematycznych,
● wprowadzenie opłat za udzielenie informacji o obiektach EGiB, które nie występują w zasobie,
● wprowadzenie 16 różnych współczynników do obliczania ceny za rozpowszechnianie, reprodukowanie i rozprowadzanie materiałów państwowego zasobu.

Treść projektowanego rozporządzenia

AB


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ORTOFOTOMAPA opłata dalej 10x za wysoka np. 1 arkusz wychodzi 340 zł, gdy mapy topo 17 zł.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS