wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-28| Geodezja, Mapy, Instytucje

Jakie mapy są dostępne w mazowieckim WODGiK-u?

Dowiemy się tego z opublikowanego właśnie przez Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie katalogu „Mapy Mazowsza 2019”.


Jakie mapy są dostępne w mazowieckim WODGiK-u? <br />
Przykład VMap Level 2 w skali 1:50 000
Przykład VMap Level 2 w skali 1:50 000
Opracowanie to jest zestawieniem wszystkich materiałów udostępnianych przez Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Katalog zawiera dokładne opisy i graficzne przykłady baz danych, map fotograficznych i map tematycznych, będących częścią mazowieckiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące samego procesu udostepnienia.

Mapy można nabyć w postaci tradycyjnej (papierowej), w postaci cyfrowej (pliku graficznego), a także w formatach umożliwiających analizy przestrzenne.

Katalog „Mapy Mazowsza 2019”

Źródło: UMWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ber masz rację, może już nic nie tłumacz, my tu nic nie rozumiemy. Idź dalej udostępniać jedyny słuszny zasób. Miej klientów, niech się cieszą, że mogą kupić takie mapy. W czerwcu wrzuć tylko informację, za ile łącznie sprzedałeś materiałów i będzie ok.

To jest wszystko co jest w zasobie. To znaczy że są materiały archiwalne i aktualne. Coś jeszcze mam ci wytłumaczyć bo nie rozumiesz ?

nieaktualne Ale ściema. We wprowadzeniu szkalują inne mapy: "są to jednak mapy historyczne, nieaktualne i po prostu przestarzałe", a proponują takie, których połowa ma stan sprzed roku 2000 (most Berlinga!), a kolejna 1/3 jest z roku 2004. I dosłownie dwie sięgają lat 2016-17, fragmentami.

Na bazie BDOT10k buduje się rożne systemy państwowe np UMM, podkład mapowy z bdot10k w formie WMS używany jest w dziesiątkach portali jako referencja. To, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy że musisz to deprecjonować. EMUiA nie istnieje na obszarze całego kraju dla twojej wiadomości. Jakby karetki jeździły tylko na adresach z EMUiA to w wielu gminach byś ich nie uświadczył. Tak się dziwnie składa, że część nie udostępnionych danych EMUiA to te z miast, które prowadzą również zadania starosty.

ber kulą w płot. Zlikwidować a adresy prowadzić w starostwie. Tylko co z tego? Na bazie EMUIA przynajmniej karetki dojeżdżają, a na bazie BDOT10K?

Zapytaj się też o wartość przekazanych za darmo materiałów bo ktoś zapisał tak w ustawie.Z drugiej strony patrząc na takie rozumowanie EMUiA w ogóle się nie opłaca bo generuje tylko koszty i żadnych zysków. W dodatku potężne. Zlikwidujmy ten rejestr. Będzie taniej.

Czy to się opłaca ? Panie dyrektorze a za jaka kwotę udało wam się sprzedać tych cudów w minionym roku ? Według mnie nieuchronny koniec się zbliża wiec i tak szkoda pieniędzy na takie reklamówki.

7 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt