wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-14| Mapy, Edukacja

Rusza kolejna edycja konkursu kartograficznego im. Barbary Petchenik

Do 8 marca 2019 r. można nadsyłać prace w XIV Międzynarodowym Konkursie Kartograficznym im. Barbary Petchenik. Konkurs w tegorocznej edycji skierowany jest do uczniów klas V-VIII.


Rusza kolejna edycja konkursu kartograficznego im. Barbary Petchenik <br />
Praca Klary Zagórskiej (3. miejsce w światowej edycji konkursu 2017 r. w kategorii 9-12 lat)
Praca Klary Zagórskiej (3. miejsce w światowej edycji konkursu 2017 r. w kategorii 9-12 lat)
Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy o charakterze kartograficznym poruszającej tematykę: „Kochamy mapy” („We love maps”). Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.

Format pracy: A3 (29,7 cm × 42 cm), dopuszczalna wypukłość 5 mm.
Materiał: papier rysunkowy, karton, płótno naklejone na karton i inne.
Techniki wykonania: farby (dobrze kryjące), kredki, collage, wyszywanie, wyklejanie i inne.
Organizatorzy zaznaczają, że prac nie wolno laminować oraz nie należy stosować rozwiązań, które nie dają gwarancji trwałości i możliwości przesyłania w kraju i za granicę.

Wskazane jest, żeby prace zawierały podstawowe elementy siatki kartograficznej, jak: bieguny, koła podbiegunowe, zwrotniki, równik czy południk 0° lub 180° oraz skalę liczbową. Międzynarodowe jury przyznaje za takie szczegóły rysunku dodatkowe punkty.

Ogłoszenie ogólnopolskich wyników konkursu nastąpi 10 kwietnia 2019 r. Informacja o wynikach zostanie zamieszczona na stronie internetowej Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Autorzy trzydziestu wyróżnionych prac otrzymają dyplomy. Sześć najlepszych prac weźmie udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym, który odbędzie się w Tokio w lipcu 2019 r. podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej. Autorzy prac zakwalifikowanych do etapu międzynarodowego i ich szkoły otrzymają nagrody. Prace z Polski były wielokrotnie nagradzane w ubiegłych latach.

Do udziału w konkursie zapraszają: Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegóły

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt