wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-14| Mapy, Edukacja

Rusza kolejna edycja konkursu kartograficznego im. Barbary Petchenik

Do 8 marca 2019 r. można nadsyłać prace w XIV Międzynarodowym Konkursie Kartograficznym im. Barbary Petchenik. Konkurs w tegorocznej edycji skierowany jest do uczniów klas V-VIII.


Rusza kolejna edycja konkursu kartograficznego im. Barbary Petchenik <br />
Praca Klary Zagórskiej (3. miejsce w światowej edycji konkursu 2017 r. w kategorii 9-12 lat)
Praca Klary Zagórskiej (3. miejsce w światowej edycji konkursu 2017 r. w kategorii 9-12 lat)
Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy o charakterze kartograficznym poruszającej tematykę: „Kochamy mapy” („We love maps”). Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.

Format pracy: A3 (29,7 cm × 42 cm), dopuszczalna wypukłość 5 mm.
Materiał: papier rysunkowy, karton, płótno naklejone na karton i inne.
Techniki wykonania: farby (dobrze kryjące), kredki, collage, wyszywanie, wyklejanie i inne.
Organizatorzy zaznaczają, że prac nie wolno laminować oraz nie należy stosować rozwiązań, które nie dają gwarancji trwałości i możliwości przesyłania w kraju i za granicę.

Wskazane jest, żeby prace zawierały podstawowe elementy siatki kartograficznej, jak: bieguny, koła podbiegunowe, zwrotniki, równik czy południk 0° lub 180° oraz skalę liczbową. Międzynarodowe jury przyznaje za takie szczegóły rysunku dodatkowe punkty.

Ogłoszenie ogólnopolskich wyników konkursu nastąpi 10 kwietnia 2019 r. Informacja o wynikach zostanie zamieszczona na stronie internetowej Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Autorzy trzydziestu wyróżnionych prac otrzymają dyplomy. Sześć najlepszych prac weźmie udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym, który odbędzie się w Tokio w lipcu 2019 r. podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej. Autorzy prac zakwalifikowanych do etapu międzynarodowego i ich szkoły otrzymają nagrody. Prace z Polski były wielokrotnie nagradzane w ubiegłych latach.

Do udziału w konkursie zapraszają: Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegóły

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt