wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-10-24| Mapy, Prawo

Pacanów i nie tylko: w świętokrzyskim przybędzie 7 miast

Od nowego roku już nie trzy, ale aż siedem miejscowości z województwa świętokrzyskiego uzyska status miasta.


Pacanów i nie tylko: w świętokrzyskim przybędzie 7 miast

Pod koniec lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Zakłada ono, że 1 stycznia 2019 roku miastami zostaną m.in. Nowa Słupia, Pierzchnica oraz Szydłów.

Jak się okazuje, na tym jednak nie koniec. Wczoraj (23 października) na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. nadania statusu miasta niektórym miejscowościom w województwie świętokrzyskim. Zakłada ono, że od nowego roku miastami będę również:
• Nowy Korczyn w powiecie buskim,
• Oleśnica w powiecie staszowskim,
• Opatowiec w powiecie kazimierskim,
• Pacanów w powiecie buskim.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wszystkie te cztery miejscowości posiadały prawa miejskie, ale zostały ich pozbawione przez władze carskie po przegranym powstaniu styczniowym. W związku z tym minister spraw wewnętrznych i administracji wystąpił do lokalnych władz z propozycją przywrócenia statusu miasta. W efekcie przeprowadzono konsultacje, w toku których zdecydowana większość mieszkańców opowiedziała się za tą zmianą.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt