wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-10| GIS, Firma, Instytucje

CBA przygląda się systemowi ISOK

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie systemu ISOK – dowiedział się „Puls Biznesu”.


CBA przygląda się systemowi ISOK <br />
Mapa zagrożenia powodziowego - jeden z produktów projektu ISOK
Mapa zagrożenia powodziowego - jeden z produktów projektu ISOK

ISOK, czyli Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami, to warte ponad 230 mln zł przedsięwzięcie, które ma chronić i ostrzegać przed różnego rodzaju zagrożeniami naturalnymi, w szczególności powodziami. Liderem projektu był Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, a obecnie Wody Polskie. W przedsięwzięcie zaangażowany był także GUGiK, odpowiedzialny przede wszystkim za pozyskanie danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego.

Jak informuje „PB”, czynności prowadzone przez CBA dotyczą przede wszystkim zamówienia na system informatyczny ISOK. Miał on zostać zbudowany przez warszawską firmę Qumak, jednak z powodu opóźnień w realizacji prac w połowie 2016 r. KZGW zdecydował się odstąpić od umowy. Początkowo Zarząd chciał zlecić dokończenie prac „z wolnej ręki”, jednak wobec wyroku Krajowej Izby Odwoławczej ostatecznie rozpisano w tej sprawie przetarg – wskutek wielokrotnego przekładania terminu otwarcia ofert, procedura ta jest wciąż w toku.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Qumak podpisał z KZGW list intencyjny w sprawie dokończenia systemu. Sprawę skomplikowało jednak powołanie z nowym rokiem Wód Polskich, które zleciły przeprowadzenie w sprawie ISOK-u audytu, a ten wciąż się nie zakończył.

Kontrola CBA rozpoczęła się na początku lipca. Jak podaje „PB”, wszczęto ją na podstawie własnych analiz Biura. Jego funkcjonariusze przyglądają się zapisom ugody między KZGW a Qumakiem. Analizują także kwestię potencjalnej utraty blisko 200 mln zł unijnych dotacji, która z każdym miesiącem staje się coraz bardziej realna.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Qumak nie smarował gdzie trzeba i są efekty.

Ciekawe co odkryją? Może prawdę, że ISOK jest skończony i gotowy tyle, że urzędnicy nie chcą tego z jakiegoś powodu... Rozwiązać całe Wody Polskie!

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt