wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-10| GIS, Firma, Instytucje

CBA przygląda się systemowi ISOK

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie systemu ISOK – dowiedział się „Puls Biznesu”.


CBA przygląda się systemowi ISOK <br />
Mapa zagrożenia powodziowego - jeden z produktów projektu ISOK
Mapa zagrożenia powodziowego - jeden z produktów projektu ISOK

ISOK, czyli Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami, to warte ponad 230 mln zł przedsięwzięcie, które ma chronić i ostrzegać przed różnego rodzaju zagrożeniami naturalnymi, w szczególności powodziami. Liderem projektu był Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, a obecnie Wody Polskie. W przedsięwzięcie zaangażowany był także GUGiK, odpowiedzialny przede wszystkim za pozyskanie danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego.

Jak informuje „PB”, czynności prowadzone przez CBA dotyczą przede wszystkim zamówienia na system informatyczny ISOK. Miał on zostać zbudowany przez warszawską firmę Qumak, jednak z powodu opóźnień w realizacji prac w połowie 2016 r. KZGW zdecydował się odstąpić od umowy. Początkowo Zarząd chciał zlecić dokończenie prac „z wolnej ręki”, jednak wobec wyroku Krajowej Izby Odwoławczej ostatecznie rozpisano w tej sprawie przetarg – wskutek wielokrotnego przekładania terminu otwarcia ofert, procedura ta jest wciąż w toku.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Qumak podpisał z KZGW list intencyjny w sprawie dokończenia systemu. Sprawę skomplikowało jednak powołanie z nowym rokiem Wód Polskich, które zleciły przeprowadzenie w sprawie ISOK-u audytu, a ten wciąż się nie zakończył.

Kontrola CBA rozpoczęła się na początku lipca. Jak podaje „PB”, wszczęto ją na podstawie własnych analiz Biura. Jego funkcjonariusze przyglądają się zapisom ugody między KZGW a Qumakiem. Analizują także kwestię potencjalnej utraty blisko 200 mln zł unijnych dotacji, która z każdym miesiącem staje się coraz bardziej realna.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Qumak nie smarował gdzie trzeba i są efekty.

Ciekawe co odkryją? Może prawdę, że ISOK jest skończony i gotowy tyle, że urzędnicy nie chcą tego z jakiegoś powodu... Rozwiązać całe Wody Polskie!

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt