Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-05-23 | GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Challenge 2018 za nami

W tegorocznych II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych – GIS Challenge (Lublin, 16-18 maja) wystartowały 22 drużyny z 12 ośrodków akademickich zlokalizowanych w 8 miastach: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz we Wrocławiu.


Ilustracja: GIS Challenge 2018 za nami <br />
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody

Przypomnijmy, że główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. Zgodnie z formułą Mistrzostw uczestnicy w drużynach dwu- lub trzyosobowych rywalizowali w rozwiązywaniu zadań geoinformatycznych.

Na podium tegorocznych Mistrzostw stanęli:
1 miejsce: Michał Szkibel i Karol Śpila (Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska)
2 miejsce: Kamil Kozik, Karol Furtak i Dawid Gonciarz (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
3 miejsce: Paulina Pieszczoch, Katarzyna Adamek, Alicja Tama (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie)

Laureaci II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia (szkolenia oraz sprzęt elektroniczny).

GIS Challenge to nie tylko czas rywalizacji, ale także wymiany doświadczeń użytkowników systemów informacji przestrzennej, której sprzyja spotkanie ekspertów GIS (zarówno cenionych pracowników naukowych, jak i praktyków - właścicieli i pracowników firm branżowych) oraz młodych adeptów studentów kierunków takich jak geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia czy geografia.


Głównym organizatorem Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Łącznie wydarzenie współorganizowało 16 uczelni z 10 ośrodków akademickich.

Relacja z II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 jest dostępna jest na FB i na stronie internetowej wydarzenia.

Joanna Borowska-Pakuła


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

bo ArcGIS rzadzi w szkołach i szkółkach, i nie znajdziesz wielu speców od innych systemów. najłatwiej jest użyć ArcGIS - tym bardziej, że szkoła kupi. Kupta se ArcGISa do firmy sami. :-)) I te studia geodezyjne, gdzie wciskają studentom, że wiedza z klikania w ArcGIS przyda im się w pracy...
  
Arcgis rządzi znaczy tyle że każdy z przykładowych zagadnień do rozwiązania opisywany jest na poleceniach Arcgis. Taki ukryty produkt placement... Dla mnie niezależne jakiego softu użyjesz liczy się efekt.
    1 
 3 
@Dron Arcgis? Bitch, please.
  
ależ nie za znajomość jednego programu gis i zero innych umiejętności oczekiwali pensji na poziomie wyższej od średniej krajowej w trakcie kilkumiesięcznego szkolenia przygotowującego ich do realnej pracy. Umieli dokładnie nic, bo wczytanie danych to nie GIS. Większa analiza to gleba, definiowanie układów współrzędnych przerastało ich o niebiosa. Dodam że patrząc na te przykładowe zagadnienia do rozwiązania z GIS challenge są całkowicie teoretyczne bo np. przy przelotach samolotu z prędkością 800km/h nie uwzględniają tak trywialnych rzeczy jak siła Coriolisa, wypełnienie zbiornika cieczą nie odbywa się od najniższego punktu. Natomiast Arcgis rządzi w tych przykładach.....
  
roszczeniowa pozycja ciekawe co oznacza ta roszczeniowa pozycja, może rozwiniesz? czyżby oczekiwali za swoją pracę pensji pozwalającej na samodzielne utrzymanie i godne życie albo nie zgadzali sie na wykonywanie roboty dla 5 osób? xD
    1 
 1 
@Dron Pracuję w geodezji inżynieryjnej i znam 3 języki programowania wchodzę w GIS choćby dziś. Tylko kasa słaba w GIS każdy chce studenta za najniższą z kwalifikacjami nie wiadomo jakimi.
  
Ostatnio miałem do czynienia z obecnymi absolwentami. Dowiedziałem się ile umieją i jak roszczeniową pozycję prezentują. Rozmawiałem też z kilkoma nauczycielami akademickimi i nieco inaczej diagnozuje problem. Żeby się czegoś nauczyć trzeba mieć od kogo. Samych szkoleń godowych jest mnóstwo i przy odrobinie samozaparcia bez studiów działając na przykładach i przechodząc szkolenia temata obskoczyc w 2 miesiące. Zajęcia z przedmiotów nieprzydatnych na rynku to norma. Studia totalnie nie przygotowują do pracy zawodowej.
    1 
 4 
~GISowiec Ale to właśnie miałem na myśli. Osoba, która skończyła studia GIS i nie może znaleźć pracy oznacza, że przebalowała studia nic z nich nie wynosząc. Obecnie tyle firm szuka OGARNIĘTYCH ludzi ze znajomością systemów GIS że ciężko się zdecydować. Ale trzeba wiedzieć czego się uczyć i w jaką wiedzę inwestować ;)
    1 
 4 
Propoganda zniechęcenia Rozumiem, że o tym bezrobociu, to piszą Ci, co mają dobrą pracę w zakresie GIS tylko boją się nowej konkurencji i chcą ją zniechęcić. Ja nigdy nie miałem najmniejszego problemu ze znalezieniem nieźle, a czasami bardzo dobrze płatnej pracy będąc specjalistą z zakresu GIS. A teraz to wręcz jest pewien problem na co się zdecydować. Tylko trzeba mieć minimum umiejętności geoinformatycznych lub bardzo dobre umiejętności analityczne. Jak ktoś przebimbał studia to nie znajdzie pracy nawet będąc lekarzem lub prawnikiem. Czy Geoforum czytają sami frustraci? A już odnoszenie się do takich dziwnych stereotypów z wyglądem, to brak elementarnej kultury.Z jednym się zgadzam - geoinformatycy łatwiej zmienią branżę w razie potrzeby niż "klasyczni geodeci". Choć absolwenci geodezji też sobie nieżle w tym zakresie radzą od wielu lat.
    2 
 6 
Składam szczere wyrazy współczucia obecnym studentom GIS a przyszłym bezrobotnym. Jesteście młodzi zdolni szybko się przebranżowicie.
    2 
 2 
~student GIS Jeżeli masz problem ze znalezieniem pracy już teraz to śmiało możesz jako zawód wpisać: "bezrobotny" bo ilość firm szukających ogarniętych ludzi ze znajomością systemów GIS przytłacza :)
    1 
 5 
~student GIS wystarczy gdy wpiszesz palant
    3 
 3 
??? W tym roku kończę studia GIS i mam pytanie. Jak będę się rejestrował w Urzędzie Pracy to jaki mam zawód wpisać, Gisowiec?
  
 3 
a jaki jest stereotyp? bo nie zauważyłem, aby informatycy jakoś specjalnie się wyróżniali z reszty populacji.
    1 
 4 
Polecam! Fajna inicjatywa, dobra organizacja, super przygoda. Tak trzymać.
    1 
 7 
Komedia I weź tu nie wierz w stereotypy o wyglądzie informatyków
    5 
 3 



wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
pierwszy spis nieruchomości i budynków, w którym podano m.in.: szerokość działek, rodzaj budowli, właścicieli gruntu i budynków przeprowadzono w Warszawie w 1790 r.?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Julian Niebylski (1930-2021)

Julian Niebylski (1930-2021)
Twórca dyscypliny naukowej metrologia okrętowa, założyciel i wieloletni prezes zarządu firmy GEOMETR Sp. z o.o., profesor Politechniki Szczecińskiej. Urodził się 12 marca 1930 r. w Horodyszczu Wielkim koło Tarnopola. W 1958 r. ukończył studia na...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1963
Syncom2 - pierwszy satelita geostacjonarny na orbicie.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama