wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-05-23| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Challenge 2018 za nami

W tegorocznych II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych – GIS Challenge (Lublin, 16-18 maja) wystartowały 22 drużyny z 12 ośrodków akademickich zlokalizowanych w 8 miastach: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz we Wrocławiu.


GIS Challenge 2018 za nami <br />
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody

Przypomnijmy, że główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. Zgodnie z formułą Mistrzostw uczestnicy w drużynach dwu- lub trzyosobowych rywalizowali w rozwiązywaniu zadań geoinformatycznych.

Na podium tegorocznych Mistrzostw stanęli:
1 miejsce: Michał Szkibel i Karol Śpila (Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska)
2 miejsce: Kamil Kozik, Karol Furtak i Dawid Gonciarz (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
3 miejsce: Paulina Pieszczoch, Katarzyna Adamek, Alicja Tama (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie)

Laureaci II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia (szkolenia oraz sprzęt elektroniczny).

GIS Challenge to nie tylko czas rywalizacji, ale także wymiany doświadczeń użytkowników systemów informacji przestrzennej, której sprzyja spotkanie ekspertów GIS (zarówno cenionych pracowników naukowych, jak i praktyków - właścicieli i pracowników firm branżowych) oraz młodych adeptów studentów kierunków takich jak geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia czy geografia.


Głównym organizatorem Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Łącznie wydarzenie współorganizowało 16 uczelni z 10 ośrodków akademickich.

Relacja z II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 jest dostępna jest na FB i na stronie internetowej wydarzenia.

Joanna Borowska-Pakuła


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bo ArcGIS rzadzi w szkołach i szkółkach, i nie znajdziesz wielu speców od innych systemów. najłatwiej jest użyć ArcGIS - tym bardziej, że szkoła kupi. Kupta se ArcGISa do firmy sami. :-)) I te studia geodezyjne, gdzie wciskają studentom, że wiedza z klikania w ArcGIS przyda im się w pracy...
odpowiedz zgłoś
Arcgis rządzi znaczy tyle że każdy z przykładowych zagadnień do rozwiązania opisywany jest na poleceniach Arcgis. Taki ukryty produkt placement... Dla mnie niezależne jakiego softu użyjesz liczy się efekt.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@Dron Arcgis? Bitch, please.
odpowiedz zgłoś
ależ nie za znajomość jednego programu gis i zero innych umiejętności oczekiwali pensji na poziomie wyższej od średniej krajowej w trakcie kilkumiesięcznego szkolenia przygotowującego ich do realnej pracy. Umieli dokładnie nic, bo wczytanie danych to nie GIS. Większa analiza to gleba, definiowanie układów współrzędnych przerastało ich o niebiosa. Dodam że patrząc na te przykładowe zagadnienia do rozwiązania z GIS challenge są całkowicie teoretyczne bo np. przy przelotach samolotu z prędkością 800km/h nie uwzględniają tak trywialnych rzeczy jak siła Coriolisa, wypełnienie zbiornika cieczą nie odbywa się od najniższego punktu. Natomiast Arcgis rządzi w tych przykładach.....
odpowiedz zgłoś
roszczeniowa pozycja ciekawe co oznacza ta roszczeniowa pozycja, może rozwiniesz? czyżby oczekiwali za swoją pracę pensji pozwalającej na samodzielne utrzymanie i godne życie albo nie zgadzali sie na wykonywanie roboty dla 5 osób? xD
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@Dron Pracuję w geodezji inżynieryjnej i znam 3 języki programowania wchodzę w GIS choćby dziś. Tylko kasa słaba w GIS każdy chce studenta za najniższą z kwalifikacjami nie wiadomo jakimi.
odpowiedz zgłoś
Ostatnio miałem do czynienia z obecnymi absolwentami. Dowiedziałem się ile umieją i jak roszczeniową pozycję prezentują. Rozmawiałem też z kilkoma nauczycielami akademickimi i nieco inaczej diagnozuje problem. Żeby się czegoś nauczyć trzeba mieć od kogo. Samych szkoleń godowych jest mnóstwo i przy odrobinie samozaparcia bez studiów działając na przykładach i przechodząc szkolenia temata obskoczyc w 2 miesiące. Zajęcia z przedmiotów nieprzydatnych na rynku to norma. Studia totalnie nie przygotowują do pracy zawodowej.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
~GISowiec Ale to właśnie miałem na myśli. Osoba, która skończyła studia GIS i nie może znaleźć pracy oznacza, że przebalowała studia nic z nich nie wynosząc. Obecnie tyle firm szuka OGARNIĘTYCH ludzi ze znajomością systemów GIS że ciężko się zdecydować. Ale trzeba wiedzieć czego się uczyć i w jaką wiedzę inwestować ;)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Propoganda zniechęcenia Rozumiem, że o tym bezrobociu, to piszą Ci, co mają dobrą pracę w zakresie GIS tylko boją się nowej konkurencji i chcą ją zniechęcić. Ja nigdy nie miałem najmniejszego problemu ze znalezieniem nieźle, a czasami bardzo dobrze płatnej pracy będąc specjalistą z zakresu GIS. A teraz to wręcz jest pewien problem na co się zdecydować. Tylko trzeba mieć minimum umiejętności geoinformatycznych lub bardzo dobre umiejętności analityczne. Jak ktoś przebimbał studia to nie znajdzie pracy nawet będąc lekarzem lub prawnikiem. Czy Geoforum czytają sami frustraci? A już odnoszenie się do takich dziwnych stereotypów z wyglądem, to brak elementarnej kultury.Z jednym się zgadzam - geoinformatycy łatwiej zmienią branżę w razie potrzeby niż "klasyczni geodeci". Choć absolwenci geodezji też sobie nieżle w tym zakresie radzą od wielu lat.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Składam szczere wyrazy współczucia obecnym studentom GIS a przyszłym bezrobotnym. Jesteście młodzi zdolni szybko się przebranżowicie.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
~student GIS Jeżeli masz problem ze znalezieniem pracy już teraz to śmiało możesz jako zawód wpisać: "bezrobotny" bo ilość firm szukających ogarniętych ludzi ze znajomością systemów GIS przytłacza :)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
~student GIS wystarczy gdy wpiszesz palant
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
??? W tym roku kończę studia GIS i mam pytanie. Jak będę się rejestrował w Urzędzie Pracy to jaki mam zawód wpisać, Gisowiec?
 3 
odpowiedz zgłoś
a jaki jest stereotyp? bo nie zauważyłem, aby informatycy jakoś specjalnie się wyróżniali z reszty populacji.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Polecam! Fajna inicjatywa, dobra organizacja, super przygoda. Tak trzymać.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Komedia I weź tu nie wierz w stereotypy o wyglądzie informatyków
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS