wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-05-23| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Challenge 2018 za nami

W tegorocznych II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych – GIS Challenge (Lublin, 16-18 maja) wystartowały 22 drużyny z 12 ośrodków akademickich zlokalizowanych w 8 miastach: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz we Wrocławiu.


GIS Challenge 2018 za nami <br />
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody
Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw z WGiK PW odbierają gratulacje i nagrody

Przypomnijmy, że główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. Zgodnie z formułą Mistrzostw uczestnicy w drużynach dwu- lub trzyosobowych rywalizowali w rozwiązywaniu zadań geoinformatycznych.

Na podium tegorocznych Mistrzostw stanęli:
1 miejsce: Michał Szkibel i Karol Śpila (Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska)
2 miejsce: Kamil Kozik, Karol Furtak i Dawid Gonciarz (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
3 miejsce: Paulina Pieszczoch, Katarzyna Adamek, Alicja Tama (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie)

Laureaci II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia (szkolenia oraz sprzęt elektroniczny).

GIS Challenge to nie tylko czas rywalizacji, ale także wymiany doświadczeń użytkowników systemów informacji przestrzennej, której sprzyja spotkanie ekspertów GIS (zarówno cenionych pracowników naukowych, jak i praktyków - właścicieli i pracowników firm branżowych) oraz młodych adeptów studentów kierunków takich jak geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia czy geografia.


Głównym organizatorem Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Łącznie wydarzenie współorganizowało 16 uczelni z 10 ośrodków akademickich.

Relacja z II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 jest dostępna jest na FB i na stronie internetowej wydarzenia.

Joanna Borowska-Pakuła


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS