Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-23| Geodezja, Prawo, Kataster

Kodeks urbanistyczno-budowlany po raz drugi

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikowało projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego (Kub) uwzględniający uwagi zgłoszone do tego aktu w toku konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.


Kodeks urbanistyczno-budowlany po raz drugi

Przypomnijmy, że pierwszą wersję Kub opublikowano ponad rok temu. W zamierzeniu MIB ma to być ustawa, która w kompleksowy sposób ureguluje proces inwestycyjno-budowlany, w tym związane z nim prace geodezyjne. Swoje uwagi do tego projektu zgłosili m.in.: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Geodezyjna Izba Gospodarcza oraz Pomorskie Stowarzyszenie Geodezyjne.

Jak podkreśla MIB, nowy projekt kodeksu nie jest wersją ostateczną – wypracowane rozwiązania systemowe będą wymagać jeszcze pracy redakcyjnej oraz dalszych dyskusji dotyczących szczegółów przesądzających o spójności i jednolitej interpretacji tego aktu. Kolejnym krokiem w pracach nad Kub będzie organizacja spotkań roboczych z poszczególnymi resortami, przedstawicielami samorządów oraz środowisk zawodowych w celu wypracowania docelowych rozwiązań oraz symulacji ich zastosowania w praktyce. Ułatwi to formalny proces legislacyjny, w tym opiniowanie przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz organy pomocnicze Rady Ministrów – podkreśla MIB.

W najbliższym czasie projekt zostanie uzupełniony o ustawę Przepisy wprowadzające Kodeks urbanistyczno-budowlany oraz o tabele zawierające odniesienie się do uwag zgłoszonych w toku konsultacji publicznych. Kontynuowane są również prace legislacyjne nad zmianami stanowiącymi element kompleksowej reformy, ale przewidzianymi do wdrożenia przed Kub. Wśród nich jest m.in. ustawa inwestycyjna, która wprowadzi wiele istotnych zmian w Prawie geodezyjnym i kartograficznym – szerzej pisaliśmy o nich TU i TU.

Szczegółowo o zmianach w drugiej wersji Kub istotnych z punktu widzenia geodezji i kartografii napiszemy już wkrótce na Geoforum.pl

Druga wersja Kub
Załącznik do projektu

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS