Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-17| GIS, Teledetekcja, Software

W Surferze wyświetlisz chmurę punktów

Aplikacja Surfer firmy Golden Software znana jest przede wszystkim z rozbudowanych narzędzi do interpolacji warstw typu grid. W najnowszej wersji producent postawił natomiast na udoskonalenie wizualizacji danych w trzech wymiarach.


W Surferze wyświetlisz chmurę punktów

Nowością w wydaniu 15 jest m.in. okno 3D Viewer. Pozwala ono wyświetlić trójwymiarowy model, nakładać na niego warstwy, dowolnie zmieniać jego widok, wyświetlać poziom wody, dopasowywać przewyższenie czy generować filmy z wirtualnego przelotu.

Surfera wzbogacono ponadto o narzędzia do przetwarzania i wizualizacji chmur punktów pochodzących ze skanowania laserowego. Program oferuje różne opcje filtracji tych danych, a także możliwość ich eksportu do postaci gridu czy mapy poziomicowej.

Nowe wydanie aplikacji pozwala również na generowanie sygnatur zależnych od atrybutów, pracę na poligonach Thiessena czy import danych wektorowych z PDF-a oraz obsługę plików MapInfo TAB/MAP i GeoJSON.

Koszt najnowszego Surfera wynosi 850 dolarów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS