wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-27| GIS, Software

NewMap - nowa usługa dla branży nieruchomości

Creotech Instruments (CTI) i Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (WIZIPISI) połączyły siły, żeby stworzyć usługę, która może wnieść nową jakość do branży Real Estate Intelligence dostarczającej danych dla deweloperów i inwestorów wyspecjalizowanych w rynku nieruchomości.


NewMap - nowa usługa dla branży nieruchomości

NewMap to połączenie doświadczenia obu firm w zakresie przetwarzania danych satelitarnych i wykorzystywania technologii opartych na sztucznej inteligencji. Usługa, która ma usprawnić proces podejmowania decyzji dotyczących obrotu nieruchomościami, została zaprezentowana w czasie spotkania z inwestorami Spce3ac Transportation Demo Day, które odbyło się 19 września w Gdańskim Parku Naukowo-Technologiczny.

Firma Creotech Instruments S.A. z powodzeniem zbudowała i rozwija platformę EO Cloud do przechowywania i przetwarzania danych z satelitów Europejskiej Agencji Kosmicznej, które udostępnia klientom na całym świecie. Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji Sp. z o.o. to krajowy pionier w wykorzystaniu technologii z zakresu sztucznej inteligencji w zastosowaniach związanych z informacją przestrzenną. Firmy, w ramach programu akceleracyjnego space3ac, wspólnie powołały do życia start-up NewMap Sp. z o.o., który ma wspomagać proces podejmowania decyzji dotyczących obrotu nieruchomościami.

– O atrakcyjności działki inwestycyjnej decyduje bardzo wiele czynników takich jak uzbrojenie terenu, plan zagospodarowania przestrzennego, dostępność sieci transportowej, warunki geologiczne i hydrologiczne, demografia okolicy. Każda informacja na temat nieruchomości może okazać się bezcenna w kontekście decyzji o konkretnej inwestycji tłumaczy Tomasz Berezowski, prezes NewMap Sp. z o.o. i współtwórca WIZIPISIDziś działa to tak, że inwestor zainteresowany zakupem nieruchomości musi na własną rękę pozyskiwać informacje na jej temat, a to często wiąże się z niezliczonymi wizytami w urzędach czy archiwach. Na rynku działają także firmy wyspecjalizowane w pozyskiwaniu konkretnych typów danych takich jak na przykład dane geologiczne. NewMap dostarcza klientom kompleksowy raport zawierający uporządkowane dane pochodzące z kilkudziesięciu źródeł bez konieczności wykonania chociażby jednego telefonu.

Użytkownicy aplikacji internetowej NewMap mogą w dowolny sposób skonfigurować zakres raportu, jaki otrzymają w ramach usługi. Punktem wyjścia jest wskazanie na mapie działki, której dotyczyć będzie analiza. W kolejnym kroku użytkownik określa jakie dane go interesują z pośród kilkudziesięciu dostępnych zbiorów takich jak: ewidencja gruntów, uzbrojenie terenu, plany zagospodarowania, numeryczny model terenu, dane demograficzne, natężenie ruchu, sieć transportowa, analizy warunków gruntowych i hydrologicznych, mapy geologicznych, mapy osuwisk, obiektów górniczych, otworów wiertniczych, form ochrony przyrody lub ewidencji wydanych pozwoleń na budowę, wykazy innych działek w okolicy wystawionych na sprzedaż i wielu innych.


Klient może także zażyczyć sobie bardziej skomplikowanych opracować obejmujących m.in. wycenę gruntów i nieruchomości, czy ocenę biegłego rzeczoznawcy, wizję lokalną czy pomiary deformacji terenu. Usługa NewMap obejmuje także wykonywanie dokładnych fotoplanów i przygotowywanie trójwymiarowych modeli terenu w oparciu o naloty realizowane przez drony.

– NewMap to nie zestaw lunchowy. Usługę porównać można raczej do restauracji à la carte, w której klient sam decyduje jakie „dania”, w tym wypadku dane dotyczące konkretnej nieruchomości, go interesują mówi Olga Banach, którą łączy funkcje wiceprezesa NewMap Sp. z o.o. z rolą dyrektora administracyjnego w Creotech Instruments S.A.– Po skonfigurowaniu zamówienia klient (deweloper, inwestor lub pośrednik w obrocie nieruchomościami) otrzymuje dostosowany do jego potrzeb kompleksowy raport zawierający informacje, których ręczne pozyskanie wiąże się z wieloma wizytami w różnych urzędach, archiwach i prywatnych firmach. NewMap pozwala więc zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zyskać, często bezcenną, przewagę nad konkurencją.

– Nowa usługa to dopiero początek działalności spółki NewMap. W najbliższym czasie planujemy rozszerzenie jej o analizy oparte na technologiach sztucznej inteligencji wykorzystujące sztuczne sieci neuronowe czy analizy grafowe, a związane z predykcją cen nieruchomości czy automatyczną selekcją działek inwestycyjnych dodaje dr Adam Iwaniak prezes WIZIPISI.

Źródło: WIZIPISI, CTI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ongeo.pl Ongeo.pl działa już od roku a newmap jest niedoskonałym plagiatem pomysłu. Natomiast za Cerotechem stoją olbrzymie pieniądze państwowe Agencji Rozwoju Przemysłu S.A Repozytorium danych ESA Creotech-u to wydatkowane pieniądze na chybiony gospodarczo pomysł. Proszę zapytać jaki jest zwrot z inwestycji....

Ale to już było... Jeśli mnie pamięć nie myli, pewna firma z małopolski bardzo podobny system przedstawiła już w zeszłym roku. Jestem ciekaw jak to wrocławskie rozwiązanie będzie się sprawować w praktyce. Skoro mieli wzór do naśladowania, to powinni zrobić coś "lepszego". Pożyjemy, zobaczymy.

czy to na pewno przypadek, ze to coś z Wrocławia nazywa się wiziPISi?

Więcej informacji Gdzie można poczytać coś więcej? Na stronach tych dwóch firm nie ma ani słowa o tym produkcie...

4 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt