wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-11| Mapy

Mapy Generalnej Guberni w Archiwum WIG

Internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciło się o ponad 50 arkuszy mało znanej niemieckiej serii map w skali 1:50 000 pochodzącej z lat 1943-1944.


Mapy Generalnej Guberni w Archiwum WIG

Dotychczas w zasobach tej witryny znajdowało się raptem kilkanaście tego typu arkuszy z tej serii. Dzięki wykorzystaniu zbiorów Biblioteki Kongresu USA kolekcja ta znacznie się jednak rozszerzyła. Jak wyjaśniają administratorzy Archiwum, małe arkusze obejmują teren środkowej Polski, a większe (z których w zbiorach witryny jest na razie tylko jeden) – część bagien poleskich i okolice na wschód od Lwowa.

Ponadto na stronie udostępniono amerykańskie i brytyjskie powojenne skorowidze pokazujące zachowane materiały z tej serii (stan na wczesne lata 50. XX wieku).

Źródło: MapyWIG.org


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt