wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-12| GIS, Mapy, Teledetekcja, Prawo, Imprezy

Znamy szczegółowy program Konferencji PTIP

Zarząd Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej opublikował szczegółowy program Konferencji PTIP z cyklu „Geoinformacja w Polsce”, na temat „Innowacyjne technologie i zastosowania informacji geoprzestrzennej”, która odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.


Znamy szczegółowy program Konferencji PTIP
Organizatorzy przewidują, że w pierwszej sesji pod hasłęm „Polityka geoprzestrzenna” udział wezmą minister cyfryzacji Anna Streżyńska i główny geodeta kraju Grażyna Kierznowska. W tej samej sesji wygłoszone zostaną też referaty dotyczące:
• działalności Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie geoinformacji – Radosław Wiśniewski (dyrektor Departamentu Polityki Geoinformacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji) ,
• aktualnych problemów rozwoju, funkcjonowania i użytkowania regionalnych i lokalnych infrastruktur informacji przestrzennej – Krzysztof Mączewski (dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego),
• udziału międzynarodowych organizacji naukowych w tworzeniu i funkcjonowaniu europejskiej infrastruktury informacji przestrzennej – Marek Baranowski (wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej),
• aktualnych problemów rozwoju w zakresie informacji geoprzestrzennej w Polsce – Jerzy Gaździcki (prezes Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej).
Druga sesja poświęcona zostanie rozwojowi i osiągnięciom Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS CENTRE w Elblągu, rozpoczynając w ten sposób – jak zakładają organizatorzy – prezentację na kolejnych konferencjach PTIP wyróżniających się ośrodków badawczych, produkcyjnych i edukacyjnych zajmujących się w Polsce informacją geoprzestrzenną.
W programie tego dnia zapowiedziano również warsztaty „Modelowanie informacji o budynkach – integracja BIM z GIS” oraz „Metodyka tworzenia modeli UML dla schematów aplikacyjnych”. A na zakończenie dnia – Otwarte Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej.

Drugiego dnia konferencji znalazło się natomiast 6 sesji, a ich tematyka będzie dotyczyła: zastosowań, kierunków rozwoju, analiz przestrzennych, prac studenckich i metodyki (x2).

Do udziału w konferencji zapraszani są przedstawiciele świata nauki, administracji publicznej, szkolnictwa, produkcji i usług, twórcy i użytkownicy informacji geoprzestrzennej. Mile widziani będą doktoranci oraz studenci odpowiednich kierunków studiów.

Opłata za uczestnictwo jednej osoby w dwudniowej XXVII konferencji PTIP wynosi 770 zł przy wniesieniu jej do dnia 30 września br. oraz 920 zł po tym terminie. Obniżka opłaty do wysokości 420 zł przed tym terminem i 520 zł po nim przysługuje wyłącznie przedstawicielom szkół średnich oraz zgłaszanym indywidualnie studentom i doktorantom.

Program konferencji

Źródło: PTIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt