wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Robin + Wings, czyli mobilny system 3 w 1

Rok temu firma 3D Laser Mapping zaprezentowała mobilny system skanowania Robin, który pozwala mierzyć pieszo i z samochodu. W nowej wersji rozwiązanie to może być integrowane również z samolotami, wirnikowcami i helikopterami.


Robin + Wings, czyli mobilny system 3 w 1

Zaprezentowany właśnie system Robin + Wings może być łatwo mocowany do płozy lub nosa śmigłowca. Da się go również zainstalować na płatowcach. W ocenie producenta sprawdzi się on przede wszystkim w pomiarach korytarzowych prowadzonych z niskiego pułapu dla takich zastosowań jak: leśnictwo, monitoring środowiska czy kartowanie infrastruktury transportowej.

– Robin + Wing zapewnia elastyczność nieosiągalną u innych dostawców lotniczych systemów skanowania. Większość z nich jest bowiem projektowana tylko do pomiarów z pokładu śmigłowca i samolotu, tymczasem Robin może również pracować na ziemi – mówi Graham Hunter, dyrektor zarządzający 3D Laser Mapping.

System Robin + Wing przeszedł już pierwsze testy. Wspólnie z Uniwersytetem Durham wykonano za jego pomocą lotniczy skaning klifów w okolicach miasta Whitby w Yorkshire. Erozja wybrzeża powoduje tu realne zagrożenie dla infrastruktury. Dane z systemu Robin + Wing pozwolą określić tempo tego zjawiska oraz przewidzieć jego dalszy przebieg.

Innymi udoskonaleniami w systemie Robin + Wings są ponadto powiększona przestrzeń dyskowa oraz możliwość podłączenia instrumentu do zasilania samolotu.

Źródło: 3D Laser Mapping, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
c.d. a jednak tu cos sie uchowalo :) http://krs-pobierz.pl/vimap-i5918254

Vimap jeszcze kilka miesiecy temu po wklepaniu nr KRS do wyszukiwarki ukazywały się informacje o pewnej firmie z Tarnowa. teraz zarzad sie zmienil, ale jednak poczta Tarnów została :)

Europa zachodnia to zmierzch cywilizacji. Biurwokracja. Europejski Sojuz. Koniec wolności, przedsiębierczości. Polityka przegrywa z zdrowym rozsądkiem. Amen

Vimap Również młodsza firma Vimap, nawet z tego samego miasta, posiada taki system (helikopter kamery lidar nawigacja) i wykonuje szeroko usługi na rynku. Więc nowinka średnia.

Nie taka nowość W Polsce taki system dla własnych potrzeb (pomiarów korytarzowych w energetyce i gazownictwie) zbudował Visimind i używa go od dobrych kilkunastu lat. A tutaj jakaś rzadka chmura i do tego niepokolorowana. Niemniej jednak dobrze że działają bo zapotrzebowanie na rynku krajowym i europejskim jest na takie produkty.

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt