Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Robin + Wings, czyli mobilny system 3 w 1

Rok temu firma 3D Laser Mapping zaprezentowała mobilny system skanowania Robin, który pozwala mierzyć pieszo i z samochodu. W nowej wersji rozwiązanie to może być integrowane również z samolotami, wirnikowcami i helikopterami.


Robin + Wings, czyli mobilny system 3 w 1

Zaprezentowany właśnie system Robin + Wings może być łatwo mocowany do płozy lub nosa śmigłowca. Da się go również zainstalować na płatowcach. W ocenie producenta sprawdzi się on przede wszystkim w pomiarach korytarzowych prowadzonych z niskiego pułapu dla takich zastosowań jak: leśnictwo, monitoring środowiska czy kartowanie infrastruktury transportowej.

– Robin + Wing zapewnia elastyczność nieosiągalną u innych dostawców lotniczych systemów skanowania. Większość z nich jest bowiem projektowana tylko do pomiarów z pokładu śmigłowca i samolotu, tymczasem Robin może również pracować na ziemi – mówi Graham Hunter, dyrektor zarządzający 3D Laser Mapping.

System Robin + Wing przeszedł już pierwsze testy. Wspólnie z Uniwersytetem Durham wykonano za jego pomocą lotniczy skaning klifów w okolicach miasta Whitby w Yorkshire. Erozja wybrzeża powoduje tu realne zagrożenie dla infrastruktury. Dane z systemu Robin + Wing pozwolą określić tempo tego zjawiska oraz przewidzieć jego dalszy przebieg.

Innymi udoskonaleniami w systemie Robin + Wings są ponadto powiększona przestrzeń dyskowa oraz możliwość podłączenia instrumentu do zasilania samolotu.

Źródło: 3D Laser Mapping, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS