wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Umowa na zdjęcia lotnicze dla śląskich powiatów podpisana

6 samorządów województwa śląskiego podpisało umowę na wykonanie pionowych i ukośnych zdjęć lotniczych regionu.


Umowa na zdjęcia lotnicze dla śląskich powiatów podpisana

Za 1,13 mln zł prace zrealizuje firma MGGP Aero z Tarnowa. Oprócz niej w przetargu wystartowała spółka Geomar ze Szczecina (z ofertą o wartości 1,80 mln zł) oraz konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg (1,96 mln zł).

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pionowych zdjęć lotniczych w rozdzielczości 5, 10 lub 25 cm (w zależności od obszaru opracowania – patrz mapa), wytworzenie numerycznego modelu terenu, opracowanie cyfrowej ortofotomapy, a także pozyskanie ukośnych zdjęć lotniczych z pikselem 8 cm. Zwycięzca przetargu dostarczy również oprogramowanie do zarządzania zdjęciami ukośnymi. Prace są częścią projektu, w którym uczestniczą powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki, a także Bielsko-Biała, Cieszyn i Czechowice-Dziedzice.

Prace mają zostać zrealizowane do marca przyszłego roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
po co taki samobój - chyba, że robota już dawno zrobiona. Do sprawdzenia zgłoszenie i dane w metrykach. Po co robić cokolwiek w geodezji i kartografii po zaniżonych cenach ? Tyle roboty, że bokiem wychodzi.

GEOMAR i profesjonalizm... a odstąpienie od umowy z LIDAREM to profesjonliz, a orto w grolicach i bochni to tez profesjonalizm.. a pozostałe ora to tez profesjonalizm. To raczej nie są zdjęcia najwyższych lotów raczej najniższych. A Jacek ma problem jakie??

ej ej zostawcie, Jacek i tak już ma problemy, więc po co jątrzycie, jątrzyciele!

Geomar to profesjonalna firma która nie robi po kosztach jakiegoś badziewia, ale skoro śląskie powiaty nie chcą mieć zdjęć najwyższych lotów to niech wybierają kogo chcą

Co się stało, że Geomar nie najtańszy?

Róznica w cenie usługi pomiędzy wygraną firmą a kolejnymi to przecież przepaść... takie ceny tylko psują rynek i obniżają zyski do śmiesznych stawek... Innym powodem do takiego zaniżenia może być nóż na gardle topowej firmy z największym potencjałem technologicznym. Pożyjemy zobaczymy...

niech się kręci ... dobrze, że wykona to firma z największym potencjałem technologicznym. Witek nie śpisz, działasz:)

Gratulacje! :)

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt