Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-08-18| Geodezja

O cyfryzacji zasobów na spotkaniu lubuskich powiatów

Wczoraj (17 sierpnia) w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze obradował Zarząd Związku Powiatów Lubuskich. Głównym tematem spotkania były sprawy związane z realizacją projektu dotyczącego cyfryzacji zasobów geodezyjnych w całym regionie.


O cyfryzacji zasobów na spotkaniu lubuskich powiatów

Obrady prowadził przewodniczący związku Dariusz Wróblewski – starosta zielonogórski. W posiedzeniu uczestniczyli też włodarze powiatów gorzowskiego, żarskiego, żagańskiego, krośnieńskiego, strzelecko-drezdenecki, a także zaproszeni goście: Alicja Makarska (członek Zarządu Województwa Lubuskiego) oraz Marek Kamiński (dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze).

Tematem spotkania była realizacja projektu pn. „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług” w ramach RPO Województwa Lubuskiego 2014-2020. Omówiono etapy zakontraktowania środków na realizację tego przedsięwzięcia.

Celem projektu jest modernizacja zasobów oraz budowa cyfrowej platformy, standaryzującej zasoby informacyjne o charakterze przestrzennym, w celu ich publikacji oraz świadczenia związanych z nimi e-usług. Docelowa platforma e-usług umożliwi ponadto zarządzanie danymi przestrzennymi, ich przetwarzanie i udostępnianie w formie zintegrowanej, zarówno społeczeństwu, jak i instytucjom publicznym. Projekt wpłynie na poprawę jakości i harmonizacji danych w rejestrach publicznych oraz dostosowanie ich do obowiązujących przepisów prawa.

Projekt ma być realizowany na terenie 12 powiatów ziemskich województwa lubuskiego, będącymi członkami związku tj.: gorzowskim, krośnieńskim, międzyrzeckim, nowosolskim, słubickim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim, świebodzińskim, wschowskim, zielonogórskim, żarskim i żagańskim.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 50 mln złotych.

Źródło: UMWL, Powiat Zielonogórski


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

upadek a może wzlot Kto i co by nie robił to źle ? W latach 60 ubiegłego wieku było powiedzenie ,,kto w Boga wierzy ten mierzy" (podczas zakładania ewidencji) właśnie mamy powtórkę. Kasa jak jest w RPO i innych działaniach szacuje na grubo ponad 2 miliardy pln(w obecnej prognozie) razem z kasą GUGiK. Albo zrobimy krok do przodu albo w przyszłym wieku następne pokolenia powiedzą że poprzednie pokolenie (dziadkowie) przespali swoją szansę. Wiem zaraz odezwą się głosy jakość, zakres prac, te przepisy, ta administracja, kim to wykonać same problemy no niestety ,,życie to taka choroba śmiertelna... ale w życiu trzeba coś robić. Pozdrawiam najlepszą grupę zawodową jaką są geodeci !!!
  
 1 
Dziękuję :-) Oczywiście oczywiste. Jednak z doświadczenia wiem, że dla wielu nie. Przykładem są przetargi w ostatnich kilku miesiącach. Niby takie nieodkrywcze, a wielu zamawiających się dziwi... Lepiej powiedzieć im to jasno i wyraźnie. Bo skąd mają wiedzieć? Żyją w rzeczywistości równolegle, nigdy nie wykonywali takich prac, nie mają świadomości. To nie odkrywcze. To fakt.
  
 1 
~ness Normalnie odkrywcze !!!!!!!!!!
  
 1 
do lubuskich beneficjentów: Duże firmy geodezyjne, które zgarniają lwią część zamówień w przetargach, takich, jak Wasze są "zapakowane" zleceniami "po kokardę". Dowodem na to są ostatnie otwarcia ofert: na 16 powiatów - na 6 nie było ofert; na 7 powiatów - na 3 nie było ofert (drugi przetarg). Podpowiadam, że kilka innych województw lada chwila wystartuje ze swoimi przetargami, więc to dodatkowo skomplikuje Wam sprawę. Nie ma co za bardzo liczyć, że mniejsze firmy stworzą konsorcja, bo nie mają doświadczenia i odpowiednich referencji... Im dłużej będziecie się zastanawiać, tym trudniej będzie znaleźć wykonawcę. Chyba, że będziecie wypuszczać małymi partiami - wtedy jest szansa dla mniejszych wykonawców. Polecam lokalnych z doświadczeniem w "asortymencie prawnym" zatrudniających młodszych potrafiących przetworzyć operaty do postaci GESUT i BDOT500. Najważniejsze, żeby mieli świadomość, że robią "dla siebie" i to oni będą lokalnie korzystać z produktu finalnego. No chyba, że SIWZ i OPZ są dla "dużych".
  
 1 
- Za 100%
  
 1 
To znaczy że ma być za 30% budżetu ?
  
 1 
Taniej nie będzie. Zobaczycie.
  
 1 
Zmiana harmonogramów Ludzie poczekajcie z przetargami. Teraz to najgorszy moment. Będziecie mieli albo ceny na poziomie 150-200% budżetu albo brak ofert. Poczekajcie do nowego roku.
  
 1 



wiadomości

    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-02-20 | WROCŁAW | Seminarium naukowe IGiG
IGiG zaprasza na seminarium naukowe, które odbędzie się dnia 20.02.2025 r. (czwartek) o godzinie ...
więcej
2025-03-06 | WARSZAWA | Aktualne wyzwania i zasady realizacji scaleń gruntów z uwzględnieniem zarządzania zasobami wodnymi
Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 marca 2025 r. przez formularz na stronie wydarzenia.
więcej
2025-03-07 | KOSZALIN | Uroczyste przekazanie do zasobu archiwów państwowych osmienastowiecznej mapy Pomorza i Meklemburgii
7 marca o godzinie 17.00 w Archigalerii na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie (ul. Marii ...
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW | Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku ...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI | 25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez ...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ | Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz ...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Uber "naprawia" GPS w miastach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
CERN - Europejski Ośrodek Badań Jądrowych w Genewie powstał w 1954 roku?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Cezary Lipert (1920-1987)

Cezary  Lipert  (1920-1987)
Urodził się 23 maja 1920 roku w Rogóżnem koło Lubartowa (Podlaskie). W 1941 roku ukończył szkołę średnią we Lwowie. W czasie wojny pracował w Kostopolu (na Wołyniu) w hucie szkła, następnie w mleczarni i składnicy nasion. Za działalność podziemną ...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1880
Edward Jäderin (1852-1923), szwedzki astronom i geodeta, zastosował po raz pierwszy do precyzyjnego pomiaru długości specjalne druty zawieszane na statywach i obciążane odważnikami na końcach (druty Jäderina).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama