Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-03| Geodezja, Ludzie, Imprezy

SGP ma nowego prezesa

Pod hasłem „Geodezja i kartografia w budowaniu społeczeństwa informacyjnego” w Olsztynie odbył się XXXIX Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich (30 czerwca – 2 lipca).


SGP ma nowego prezesa <br />
fot. Paweł Tymiński (Politechnika Warszawska)
fot. Paweł Tymiński (Politechnika Warszawska)
75 delegatów m.in. udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wybrało władze na lata 2017-2021, w tym prezesa, którym został dr hab. inż. Janusz Walo (był jedynym kandydatem ubiegającym się o to stanowisko). Od 2010 roku funkcję prezesa pełnił Stanisław Cegielski.

Janusz Walo urodził się 5 października 1966 roku w Kamieniu (woj. lubelskie). Jest abiturientem Technikum Geodezyjnego w Żelechowie (1986) i absolwentem WGiK PW (1991). Doktorat na temat „Analiza wybranych algorytmów wyznaczenia lokalnego przebiegu geoidy” obronił na tym samym wydziale (2000). Stopień doktora habilitowanego (2014) uzyskał za cykl publikacji pt. „Problem stabilności odniesienia satelitarnych sieci GNSS i pomiarów grawimetrycznych w lokalnych badaniach geodynamicznych”.

Na WGiK PW pracuje od marca 1992 r. najpierw na stanowisku asystenta, a od 2000 r. – adiunkta. Współtworzył specjalność geodezja i nawigacja satelitarna oraz nowy kierunek studiów o profilu praktycznym geoinformatyka (2015). Był opiekunem ponad 50 prac dyplomowych – inżynierskich i magisterskich.
W latach 2002-08 dwukrotnie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej, w kadencji 2008-12 – prodziekana ds. studenckich, a w kadencji 2012-16 – prodziekana ds. nauczania (studia stacjonarne). Od 2012 roku jest członkiem Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej, a od 2014 r. – członkiem zespołu roboczego ds. opracowania koncepcji samorządu zawodowego geodetów i kartografów. Jest również członkiem Komitetu Geodezji PAN (od 2016). Od 2016 r. Janusz Walo jest prorektorem ds. studenckich Politechniki Warszawskiej

Jego działalność społeczna związana jest głównie ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich, gdzie zasiada w prezydium Zarządu Głównego. Od 16 lat jest członkiem Komitetu Głównego i członkiem jury Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Od 2001 roku organizator, a od 2015 przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę dyplomową w zakresie geodezji i kartografii. Od 2016 roku jest członkiem Komitetu Głównego Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej „Zaplanuj swoją przestrzeń”.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, srebrną i złotą odznaką honorową SGP oraz odznaką honorową „Za zasługi dla geodezji i kartografii”. Członek honorowy Stowarzyszenia Studentów WGiK PW „Geoida”. Żonaty, ma dwóch synów. Hobby: zimą narty, latem rower, okazjonalnie wędkuje.

Nowe Władze SGP

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS