Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-08| Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Asseco Poland dostarczy fotogrametryczne drony do Nigerii

Ministerstwo Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos zamówiło u firmy Asseco Poland bezzałogowe platformy do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych. Polskie rozwiązanie wygrało w konkurencji z firmami z całego świata.


Asseco Poland dostarczy fotogrametryczne drony do Nigerii

Asseco Poland dostarczy do Afryki system składający się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS (Ground Control Station) sterującego dwoma platformami bezzałogowymi o maksymalnej masie startowej do 25 kg. Polskie rozwiązanie będzie istotnym elementem systemu informacji geograficznej eGIS, który jest wdrażany przez stan Lagos. Zadaniem platformy będzie pozyskiwanie zdjęć rozległego obszaru aglomeracji, które następnie zostaną przetworzone i udostępnione na geoportalu. Serwis ten umożliwi m.in. efektywniejsze planowanie rozwoju regionu i zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, jak również monitoring zanieczyszczeń środowiska. Portal zapewni także łatwy dostęp do informacji dla mieszkańców oraz inwestorów.

– Dynamiczny rozwój na rynku afrykańskim sprawił, że systemy bezzałogowe są coraz śmielej wykorzystywane do wielu działań związanych z bezpieczeństwem lub biznesem – powiedział Zdzisław Wiater, zastępca dyrektora Pionu Administracji Publicznej w Asseco Poland. – Rząd stanu Lagos po raz pierwszy zdecydował się na wykorzystanie systemów bezzałogowych w swoim projekcie eGIS. To dla nas bardzo istotne, że zdecydował się na współpracę z nami, gdyż rozwój tych systemów jest ważnym elementem strategii Asseco. Oferujemy oprogramowanie, które może łączyć się z platformami bezzałogowymi i sensorami wielu producentów. Myślę, że właśnie ta elastyczność w komponowaniu rozwiązań składających się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS, dowolnej platformy oraz rejestratora obrazu zapewniła nam sukces w Nigerii – dodał.

W ramach projektu Asseco dostarczy: dwie stacje kontroli Asseco GCS wraz z oprogramowaniem, system do symulacji lotów Asseco USE (Universal Simulation Environment) oraz dwie platformy bezzałogowe Tiguar (fot. powyżej), które zbuduje współpracująca ze spółką firma uAvionics. Asseco zadba także o integrację całego rozwiązania. Spółka będzie ponadto odpowiedzialna za szkolenie operatorów i personelu obsługowego oraz testy systemu.

– Między innymi dzięki zaawansowanym możliwościom naszego rozwiązania zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo przy lotach nad gęsto zaludnioną powierzchnią pokonaliśmy konkurencję z całego świata – powiedział Zdzisław Wiater. – Bardzo istotne było również wsparcie ze strony Asseco Nigeria, które będzie odpowiedzialne za prace serwisowe. Ten projekt po raz kolejny pokazał nam, jak ogromny potencjał mamy, działając jako Grupa Asseco – dodał.

Zainteresowanym wykorzystaniem bezzałogowców w działalności geodezyjnej redakcja Geoforum.pl poleca bezpłatny niezbędnik „Drony dla geodety”. Znajdziemy w nim zestawienie fotogrametrycznych UAV w ofercie polskich dystrybutorów oraz przegląd oprogramowania do obróbki zdjęć lotniczych.

Źródło: Asseco Poland


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS