Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-25| Geodezja, Edukacja

Na geodezyjnej olimpiadzie Lublin i Rzeszów górą

W minioną sobotę (22 kwietnia) wyłoniono trójkę laureatów XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Najlepszym okazał się zawodnik reprezentujący Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci gospodarza tegorocznej edycji Olimpiady – Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie.


Na geodezyjnej olimpiadzie Lublin i Rzeszów górą <br />
fot. PSBiG w Lublinie
fot. PSBiG w Lublinie
Do udziału w etapie międzyszkolnym i centralnym (Lublin 20-22 kwietnia) Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady pod przewodnictwem Andrzeja Szymczaka zakwalifikowało 25 trzyosobowych drużyn wyłonionych w I etapie (szkolnym), który odbył się w październiku ubiegłego roku (startowały w nim reprezentacje 71 szkół).

W etapie międzyszkolnym uczestnicy walczyli zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W pierwszym dniu (20 kwietnia) młodzież zmierzyła się z 4 zadaniami tekstowymi i 80 pytaniami testowymi. Drugiego dnia uczniowie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi, rozwiązując zadania w terenie. Suma punktów zdobytych w obu częściach tego etapu przez trójkę uczniów każdej ze szkół zdecydowała o miejscu na liście najlepszych drużyn:

1. Lublin – PSBiG: Łukasz Sobkowicz, Patrycja Kowalczuk, Wiktor Kowalczuk (402 pkt)
2. Żelechów – ZSP: Cezary Kondej, Dominika Kosińska, Agnieszka Fic (359 pkt)
3. Rzeszow – ZSKU: Izabela Korab, Przemysław Chruniak, Szymon Ślęczka (351 pkt)
4. Bydgoszcz – ZSB: Aleksandra Stereńczak, Małgorzata Sikorska, Patrycja Lasota (340 pkt)
5. Łódź – ZSGT: Natalia Rudzka, Patryk Lipa, Maja Figurska (322 pkt)
6. Szczecin – TZ Nr 1 (318 pkt)
7. Jarosław – ZSDGiL (309 pkt)
8. Bielsko-Biała – ZSB (307 pkt)
9. Warszawa – TGGD (292 pkt)
10. Konin – ZSBiKZ (290 pkt)
11. Białystok – ZSBG (284 pkt)
12. Olkusz – ZS Nr 1 (280 pkt)
13. Wrocław – ZSB (269 pkt)
14. Ostrów Wlkp. – ZSBE (268 pkt)
15. Ostrołęka – ZSZ Nr 1 (267 pkt)
16. Tarnobrzeg – ZSP Nr 3 (265 pkt)
17. Reda – ZSP (264 pkt)
17. Wieluń – ZS Nr 1 (264 pkt)
19. Włoszczowa – TG (248 pkt)
20. Żywiec – ZSBD (237 pkt)
21. Kraków – ZSGDiGW (222 pkt)
22. Piotrków Trybunalski – TKŚ (202)
23. Bełżyce – ZS (187 pkt)
24. Mielec – ZSB (179 pkt)


Równocześnie w etapie tym klasyfikacja indywidualna spośród 72 uczestników Olimpiady wyłoniła – na podstawie wyników zadań i testów – 20 osób, które uzyskały najwyższą punktację. Wzięły one udział w I części etapu centralnego (21 kwietnia), rozwiązując zadania testowe. Spośród nich jury pracujące pod przewodnictwem prof. Zofii Więckowicz wyłoniło 10 finalistów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Przy czym w tym gronie znalazła się cała reprezentacja PSBiG w Lublinie.

Zwycięska drużyna z PSBiG w Lublinie wraz z opiekunem

W finale (22 kwietnia) znakomitą trójkę reprezentantów PSBiG pokonał jednak uczeń Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie Przemysław Chruniak, który zdobył największą liczbę punktów i ukończył Olimpiadę z tytułem laureata, podobnie jak dwaj koledzy z Lublina, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Pozostała siódemka uczestników finału (wymieniona w tabeli poniże)j ukończyła Olimpiadę z tytułem finalisty. Warto zauważyć, że w tym gronie znalazła się też cała drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

Miejsce Szkoła Imię i Nazwisko Liczba punktów
1 Rzeszów - ZSKU Przemysław Chruniak 84
2 Lublin - PSBiG Łukasz Sobkowicz 76
3 Lublin - PSBiG Wiktor Kowalczuk 63
4 Lublin – PSBiG Patrycja Kowalczuk 62
4 Wrocław – ZSB Adam Pałęcki 62
6 Żelechów – ZSP Cezary Kondej 57
7 Jarosław - ZSDGiL Kamil Zarzyczny 53
8 Żelechów – ZSP Dominika Kosińska 47
9 Łódź – ZSGT Natalia Rudzka 46
10 Żelechów – ZSP Agnieszka Fic 45

Co ważne, laureaci Olimpiady mają zagwarantowany wstęp na dowolną uczelnię w kraju kształcącą na kierunku geodezja i kartografia, a finaliści – na te uczelnie, których senaty podejmą takie decyzje. Oczywiście w każdym
przypadku otrzymanie indeksu z pominięciem procedury rekrutacyjnej będzie możliwe pod warunkiem uprzedniego zdania egzaminu maturalnego.


Organizatorami olimpiady byli: Zarząd Główny SGP oraz Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie, którego uczniowie również w ubiegłym roku okazali się najlepszą geodezyjną drużyną w kraju. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Anna Wardziak


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS