Studia na kierunku inżynieria informacji – jak czytamy na stronie Wydziału – pozwalają na uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu pozyskiwania, gromadzenia, przetwarzania, modelowania, bezpieczeństwa, wykorzystania i udostępniania informacji.
Absolwent specjalności wywiad geoinformacyjny będzie natomiast posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu: doboru adekwatnego oprogramowania GIS, jego konfiguracji oraz umiejętności doboru oraz prowadzenia metod i technik analiz geoinformacyjnych do przedmiotu analiz. Uzyska wiedzę dotyczącą prognozowania zjawisk przestrzennych oraz typowania lokalizacji różnorodnych zdarzeń przestrzennych, w tym zdarzeń kryzysowych.
Absolwent będzie przygotowany do pracy na stanowiskach analityka (geo)informacji w jednostkach oraz firmach zajmujących się zintegrowanym pozyskiwaniem, przetwarzaniem i zarządzaniem informacją, wywiadowniach gospodarczych, agencjach wywiadowczych, służbach publicznych zajmujących się zaawansowanym przetwarzaniem informacji (np. policja, straż pożarna, centra zarządzania kryzysowego) oraz w pionach zaplecza informacyjnego jednostek administracji samorządowej i rządowej.
Pozostałe dwie specjalności realizowane w ramach nowego kierunku to: analityk informacji biznesowej oraz inżynier informacji transportowej.