wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-20| Geodezja, GIS

Duży podkarpacki projekt z dofinansowaniem

Poznaliśmy listę przedsięwzięć wybranych do dofinansowania w ramach działania „Podniesienie efektywności i dostępności e-usług” RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20. Najwyżej oceniony został wart 178 mln zł projekt pn. „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)”.


Duży podkarpacki projekt z dofinansowaniem <br />
fot. Wikipedia/Wulfstan
fot. Wikipedia/Wulfstan

Celem PSIP jest zapewnienie obywatelom skutecznego dostępu do informacji sektora publicznego oraz umożliwienie im komunikowania się z sektorem publicznym przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych, a także podniesienie efektywności działania administracji samorządowej.
PSIP to rozbudowany system oparty na dwóch poziomach architektury serwerowej: powiatowym i wojewódzkim, przeznaczony dla wielu klientów. Najważniejszym zadaniem PSIP jest utworzenie e-usług danych przestrzennych (większość dokumentów oraz e-usług bazuje na danych z ewidencji gruntów i budynków), które będą przydatne i dostępne zarówno dla interesanta (mieszkańca, inwestora, geodety), jak i dla pracownika administracji publicznej.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez 18 powiatów i 4 miasta województwa podkarpackiego, oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie (lider projektu). Całkowita kwota dofinansowania z RPO to 151 mln zł.

Źródło: Powiat Dębicki, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no i jak zawsze e-projekt, e-system, e-dane, a na końcu jak zawsze e-klapa ale kasa wydana
 2 
odpowiedz zgłoś
o przepraszam całkiem nieźle opowiadamy też dowcipy a i alkoholem co niektórzy nie pogardzą. Hmmm chyba mój wpis potwierdza twoje słowa :):)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Jedyna rola w której świetnie sprawdzają się geodeci to komentowanie na geoforum.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Czy jest tu rola dla geodety?
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarze



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS